چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد:

حضور فعال دانشجویان اهل تسنن در فعالیت‌های فرهنگی/ ایجاد فضای پرنشاط در سایه وحدت دانشجویان ممکن است

غلامی کرمانشاه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به این‌که ۴۰درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را دانشجویان اهل تسنن تشکیل می‌دهند، گفت: در تمامی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه از جمله شورای صنفی، کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی حضور دانشجویان اهل تسنن غالب است و در بسیاری از موارد از جمله شورای صنفی دانشجویان اهل تسنن مسولیت این شورا را بر عهده دارند.

به گزارش مفدا، فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی ره، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

مقام معظم رهبری نیز همواره به همه مسؤولان کشور تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید حفظ شود و عوامل تفرقه خشکانده شود. یکی از مصادیق ایجاد وحدت، وحدت دانشجویان اهل سنت و شیعه در دانشگاه است. ایجاد وحدت میان شیعه و سنی و اقلیت‌های دینی اهل کتاب یکی از اقدامات راهبردی است که متولیان حوزه فرهنگ در دانشگاه‌ها باید به آن توجه ویژه داشته باشند؛ بنابراین دانشگاه  و دانشگاهیان وظیفه‌ای مهم و ویژه جهت تقریب مذاهب بر عهده دارند.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جمله دانشگاه‌های کشور است که دانشجویان اهل تسنن تعداد قابل توجهی از دانشجویان آن را تشکیل می‌دهد. دکتر غلامی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار مفدا ضمن تبریک ایام هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و با تأکید بر اهمیت وحدت میان دانشجویان گفت: از تعداد ۴۹۵۰ نفر دانشجو  بالغ بر ۴۰ درصد دانشجویان برادران اهل تسنن  هستند که در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند.

وی در خصوص برگزاری برنامه‌های مناسب برای این هفته و جشن میلاد حضرت رسول در راستای ایجاد همبستگی و وحدت میان دانشجویان گفت: در طول هفته وحدت برنامه‌های مختلفی برای دانشجویان دانشگاه برگزار شده است. با توجه به اینکه بیشتر دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه را برادران اهل تسنن تشکیل می‌دهند، جشنی را در خوابگاه دانشجویی دختران و پسران برگزار کردیم، همچنین برای دانشجویان بومی نیز به صورت جداگانه جشن میلاد را برگزار کردیم که این جشن‌ها با هدف ایجاد فضای وحدت در میان دانشجویان است.

غلامی افزود: در طول سال تحصیلی تمامی فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و ورزشی با مشارکن تمامی دانشجویان برگزار می‌شود و هیچ تفاوتی میان دانشجویان وجود ندارد و تلاشمان این است که در فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه جذب حداکثری داشته باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص سطح مشارکت دانشجویان اهل تسنن در فعالیت‌های فوق برنامه در این دانشگاه گفت: تمامی فعالیت‌های فوق برنامه از جمله شورای صنفی، کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی حضور دانشجویان اهل تسنن غالب است و در بسیاری از موارد از جمله شورای صنفی دانشجویان اهل تسنن مسولیت این شورا را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر ایجاد و حفظ وحدت در میان دانشجویان و تلاش برای ایجاد پویایی دربین دانشگاهیان بیان داشت: رسالت دانشگاه ایجاد فضای پرنشاط و آرام برای محصلین است و این مهم با کمک و همراهی دانشجویان میسر خواهد شد. دانشجوان با حفظ وحدت و مشارکت در فعالیت‌های فوق برنامه می‌توانند دانشگاه را در ایجاد فضای پرنشاط یاری دهند و در این راستا با شرکت در این برنامه‌های فرهنگی تمرینی برای کارهای گروهی داشته باشند که در این میان خود نیز تمرینی برای حفظ وحدت و همکاری است.

غلامی خاطرنشان کرد: هیچ تفاوتی در میان دانشجویان از لحاظ دین و مذهب وجود ندارد و همه فرزند ایران هستیم و در کنار هم باید برای کشورمان تلاش کنیم. وحدت رمز رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی است و فارغ از هرگونه گرایشی تلاش داریم در این دانشگاه دانشجویان در تمامی فعالیت‌ها مشارکت حداکثری داشته باشند.

وی در پایان خطاب به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از تمامی دانشجویان می‌خواهم که اولین فرصت را برای تحصیل خود و در کنار تحصیل در فعالیت‌های فرهنگی حضور داشته باشند و با فعالیت در این حوزه در راستای رسیدن به بلوغ فرهنگی و اجتماعی قدم بردارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.