پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸

آیین بزرگداشت روز دانشجو، در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

مراسم روز دانشجو دانشگاه علوم پزشکی ایران

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مراسم بزرگداشت روز دانشجو روز شنبه ۱۱ آذر ماه در مرکز همایش‌های رازی این دانشگاه با حضور جمعی کثیری از دانشجویان، مسئولان و مدیران دانشگاه برگزار شد. همچنین مقرر شد طی روزهای آینده مناظره سیاسی با موضوع جنبش دانشجویی برگزار شود.

خانم آقا زاده مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب در خصوص علت برگزاری این مراسم زودتر از بزرگداشت روز دانشجو گفت: با توجه اینکه امسال روز دانشجو، روز پنجشنبه است و به دلیل تعطیلی دانشگاه و عدم حضور دانشجویان، تصمیم بر این شد که آیین بزرگداشت روز دانشجو زودتر از موعد برگزار شود که خوشبختانه در این مراسم شاهد حضور پرشور دانشجویان بودیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ در آیین بزرگذاشت روز دانشجو، دکتر ناصری پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص اهمیت بزرگداشت روز دانشجو و بررسی مطالبات صنفی، رفاهی‏، فرهنگی و سیاسی دانشجویان به ایراد سخن پرداخت.

آقا زاده گفت: در این مراسم ۴ نفر از دانشجویان از بسیج دانشجویی، کانون‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و شورای صنفی به نمایندگی از دیگر دانشجویان دانشگاه در خصوص نیازها و مطالبات فرهنگی، صنفی، رفاهی، سیاسی و اجتماعی خود سخن گفتند که در پایان رئیس دانشگاه ضمن استماع سخنان نمایندگان دانشجویان، به بررسی مشکلات و مطالبات دانشجویان پرداخت. این نمایندگان به بیان مطالبات و دغدغه‌های حوزه فعالیت خود پرداختند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: همچنین در مراسم بزرگداشت روز دانشجو، دکتر شفائی خانقاه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در خصوص اهمیت روز ۱۶ آذر و ابعاد مهم علم آموزی و لزوم افزایش بصیرت و معرفت دانشجویان به ایراد سخن پرداخت.

وی گفت: دکتر شفائی در بخشی از سخنان خود در بزرگداشت روز دانشجو با اشاره به لزوم اهمیت این روز، روز دانشجو را نماد استکبارستیزی و مبارزه با استبداد و نماد عدالت‌خواهی دانشجویان در تاریخ ایران اسلامی خواندند.

پس از سخنان معاون فرهنگی و دانشجویی چهار نفر از دانشجویان به نمایندگی از بسیج دانشجویی، کانون‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی دانشجویی و شورای صنفی دانشگاه به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خود در حیطه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و دانشجویی پرداختند.

اجرای برنامه تئاتر نمایشی به مناسبت روز دانشجو توسط دانشجویان علوم پزشکی ایران

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین از اجرای برنامه تئائر نماشی توسط برخی از دانشجویان این دانشگاه در مراسم روز بزرگداشت دانشجو خبر داد و گفت: این تئاتر نمایشی که در حضور ریاست دانشگاه و مسئولان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد در خصوص مطالبات و خواسته‌های دانشجویان بود و هنرمندان در قالب این تئاتر، مشکلات و نیازهای صنفی، رفاهی، فرهنگی، سیاسی و خوابگاهی خود را در قالب تئاتر به گوش مسئولان رساندند.

وی خاطرنشان کرد: این تئاتر نمایشی که با هنرمندی جمعی از دانشجویان کانون‌های هنری دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، مورد استقبال حاضرین در مراسم قرار گرفت.

تقدیر از دانشجویان فعال تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی به مناسبت ۱۶ آذر

آقا زاده همچنین از تقدیر دانشجویان فعال تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو خبر داد و گفت: در مراسم بزرگداشت روز دانشجو، امسال از برخی از دانشجویان فعال در حوزه‌های مختلف تقدیر به عمل آمد. ضمن اینکه به مناسبت‌های مختلف در طول سال نیز از دانشجویان نمونه و فعال در حوزه‌های مختلف تجیل می‌شود.

برگزاری مناظره دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت روز دانشجو

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین از برگزاری مناظره دانشجویی در این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو خبر داد وگفت: در این برنامه که در تدارک برگزاری آن هستیم و احتمال زیاد هفته آینده برگزار می‌شود، درصدد برگزاری مناظره دانشجویی با موضوعات مختلف هستیم.

نمایشگاهی از دستاوردهای هنری، فرهنگی و علمی دانشجویان علوم پزشکی ایران به مناسبت ۱۶ آذر

آقا زاده همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای هنری، فرهنگی و علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت روز دانشجو گفت: دانشجویان فعال در تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، کانون قرآن و عترت، بسیج دانشجویی در قالب این نمایشگاه و در غرفه‌های مختلف دستاوردهای یک سال گذشته خود را به معرض نمایش قرار دادند که از جمله می‌توان به برگزاری نمایشگاه عکس توسط بسیج دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد که خوشبختانه این نمایشگاه مورد استقبال خیلی از دانشجویان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین از توزیع نشریه کانون نشریا به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو خبر داد وگفت: در آیین بزرگداشت روز دانشجو که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، نشریه کانون نشریات که حاوی مطالب و رویدادهای روز دانشجو بود به همه دانشجویان حاضر در این مراسم اهدا شد.

بزرگداشت روز دانشجو و برگزاری جشن به مناسبت ۱۶ آذر در دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران

آقا زاده همچنین به برگزاری جشن و بزرگداشت روز دانشجو به صورت مجزا در برخی دانشکده‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران اشاره کرد و گفت: به احتمال فراوان هفته آینده این مراسم‌ها در چند دانشکده با حضور دانشجویان و اساتید برگزار می‌شود که در قالب این مراسم‌ها، برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشجویان و تشکل‌های مختلف دانشجویی امسال نیز همانند سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی را به مناسبت ۱۶ آذر در دانشکده‌ها برگزار می‌کنند و این برنامه‌ها از چند روز گذشته آغاز شده و تا هفته آینده ادامه دارد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت بزرگداشت روز دانشجو و تدوام برگزاری این روز مهم تاکید کرد وگفت: دانشجویان ما باید همواره مطالبات و نیازهای خود در زمینه‌های فرهنگی، صنفی، رفاهی، علمی، سیاسی و... مطرح کنند و روز دانشجو بهترین فرصت است که این عزیزان، خواسته‌های خود را مورد تاکید قرار دهند.

آقا زاده بر ضرورت تبیین ماهیت این مناسبت تاریخی برای دانشجویان و نسل جوان و الهام گرفتن از آن تأکید و خاطرنشان کرد: امروز وظیفه داریم که ماهیت این روز و جنبش دانشجویی را به درستی بشناسیم و با شناخت خوبمان از این ماهیت و در کنار تحصیل و علم‌آموزی که در حوزه‌های مختلف داریم، بتوانیم نیروی مؤثر اجتماعی در جامعه و همیشه مطالبه‌گر حقوق و خواست‌های مردم بر مبنای آن چیزی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده و خون‌بهای شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس هست، باشیم.

آقا زاده در پایان آماری از تعداد تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و  کانون‌های فعال دانشگاه علوم پزشکی ایران ارایه داد وگفت: ۱۲ کانون فعال دانشجویی با ۳۵۰۰ عضو، ۸ انجمن علمی فعال با ۲۰۱۴ عضو به همراه سه انجمن علمی درحال شکل گیری و نیز ۲۳ واحد شورای صنفی در دانشکده‌ها و خوابگاه‌هایی این دانشگاه داریم. ضمن این که تشکل بسیج دانشجویی تنها تشکل فعال در این دانشگاه است.

وی به تعداد نشریات فعال این دانشگاه اشاره‌ای کرد و گفت: ۴۹ نشریه دانشجویی دارای مجوز در این دانشگاه وجود دارد که از این تعداد ۲۰ نشریه فعال هستند و در طول سال، به صورت منظم این نشریات توسط دانشجویان تهیه و منتشر می‌شود.

مناظره سیاسی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد

همچنین مقرر شد مناظره سیاسی با موضوع جنبش دانشجویی به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شود. البته هنوز زمان برگزاری این مناظره و مدعوین و سخنرانان این مناظره مشخص نشده است البته درخواست اولیه بسیج مبنی بر برگزاری این مناظره به دبیرخانه هیات نظارت اعلام شده است.

گفتنی است سال گذشته تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو با دعوت از سخنرانان و شخصیت‌های سیاسی گروه‌های اصلاح طلب و اصول‌گرا، میزگرد و مناظره سیاسی برگزار کردند که در قالب این میزگرد، دکتر زیبا کلام، امیرحسین نقاشی و همچنین عبدالله گنجی وامیر حسین ثابتی به بیان سخنرانی پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.