سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵

به مناسبت روز جهانی ایدز برگزار شد؛

برگزاری سمینار ایدز با عنوان "رویکرد نوین در ایدز"

ایدز

امروز ۱۴ آذرماه ۹۶، در سمینار رویکرد نوین در ایدز گفته شد تغییر نگرش نسبت به بیماری ایدز به گونه‌ایی شود که تا سال ۲۰۲۰ دیگاه عموم نسبت به این بیماری مشابه بیماری آنفلوآنزا شود.

به گزارش مفدا لرستان امروز ۱۴ آذرماه ۹۶ به مناسبت روز جهانی ایدز سمیناری با عنوان رویکرد نوین در ایدز توسط اداره مشاوره و با همت کانون سلامت رفتار و همکاری دفتر نهاد رهبری در سالن آمفی تئاتر مجتمع کمالوند برگزارشد. 
این مراسم در دو بخش برگزار شد بخش اول به معرفی خدمات اداره مشاوره نظیر مشاوره تحصیلی، خانوادگی،ازدواج، فردی و... توسط مسئول اداره مشاوره اختصاص یافت. در پایان این بخش عنوان شد که مراجعه به روان شناس و مشورت گرفتن خود نشانه بالندگی و فرهیخته بودن یک شخص را نمایان می سازد و اینکه این امر هرگز نشانه بیمار بودن و ناتوانی نیست.
بخش دوم برنامه که به رویکرد نوین در ایدز اختصاص یافت که توسط کارشناس معاونت بهداشتی باجلان در خصوص مراحل بیماری ایدز، راههای پیشگیری ، انتقال و تغییر نگرش نسبت به بیماری ایدز بطوریکه تا سال ۲۰۲۰ دیدگاه عموم به این بیماری مشابه بیماری آنفلوآنزازا گردد، ارائه شد.
در پایان فرم عضویت کانون سلامت رفتار و پمفلت‌های‌ آموزشی‌(معرفی مرکز مشاوره دانشجویی،معرفی کامل بیماری ایدز و سی دی هایی با مضمون رویکرد نوین در ایدز) بین دانشجویان توزیع گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.