پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱

حضور مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس در مراسم روز دانشجو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

روز دانشجو در اصفهان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: به مناسبت روز دانشجو و به دعوت انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی مهمان ویژه این دانشگاه خواهند بود.

دکتر سید محسن حسینی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا ضمن اشاره به اهمیت برگزاری روز دانشجو گفت: روز ۱۶ آذر، نماد مبارزه با استکبار است و به هر حال این نمادی است که می‌تواند با برگزاری مراسم روز دانشجو حفظ شود. در تاریخ دانشجویی این روز اهمیت ویژه‌ای دارد و حفظ این نماد به عنوان روز مبارزه با استکبار و حفظ استقلال بسیار مهم است.

وی تعداد تشکل‌های دانشجویی فعال در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را چهار تشکل عنوان کرد و گفت: انجمن اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویی، بسیج دانشجوی و جامعه اسلامی دانشجویان چهار تشکلی هستند که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فعالیت می‌کنند و هرکدام برای مراسم روز دانشجو برنامه‌هایی را ترتیب داده‌اند.

نمایشگاه کتاب و قدردانی از دانشجویان فعال فرهنگی و ورزشی به مناسبت روز دانشجو

حسینی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم روز دانشجو توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی گفت: برای روز دانشجو نمایشگاه کتابی را با تخفیف ویژه برای دانشجویان ترتیب داده‌ایم که هفته آینده از تاریخ ۱۸ تا ۳۰ آذرماه برگزار خواهد شد. همچنین با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توانست در المپیاد ورزش‌های قهرمانی دختران رتبه دوم را به دست بیاورد و همچنین در جشنواره "تیتر ۱۰" موفق به کسب جوایز متعدد شود، مراسمی را برای قدردانی از دانشجویان افتخار آفرین به مناسبت روز دانشجو هفته آینده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: به همت مدیریت تربیت بدنی دانشگاه مسابقات ورزشی برای خواهران و به مناسبت روز دانشجو برگزار شد که استقبال خوبی هم از این برنامه صورت گرفت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزاری نشست‌های صمیمی روسای دانشکده‌ها با دانشجویان را از دیگر برنامه‌های روز دانشجوی عنوان کرد و گفت: با همکاری دانشکده‌ها و به همت انجمن‌های علمی دانشجویی و بسیج دانشجویی، نشست‌های صمیمی و تخصصی با دانشجویان برگزار خواهد شد، که در این نشست‌ها دانشجویان می‌توانند مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند و در در این جلسات به نتیجه برسند. 

نائب رئیس مجلس و استاندار اصفهان مهمانان ویژه مراسم روز دانشجو

حسینی با اشاره به برگزاری مراسم روز دانشجو به همت انجمن اسلامی دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان گفت: روز شنبه مراسمی به همت انجمن اسلامی دانشجویان برگزار خواهد شد که آقای مهرعلیزاده مهمان ویژه این برنامه هستند. همچنین مراسم دیگری به به همت انجمن اسلامی دانشجویی برگزار خواهد شد که در این خصوص اطلاع رسانی دقیق‌تر انجام می‌شود و مهمان این برنامه نیز آقای مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس خواهند بود.

از برگزاری کنگره تا نمایش فیلم

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از برگزاری کنگره‌ای با نام دکتر شریعتی خبر داد و گفت: به همت انجمن اسلامی دانشجویی و انجمن اسلامی راه امید دانشجویان، کنگره‌ای با نام " شریعتی و نو اندیشی " در تاریخ هفتم آذرماه  برگزار شد، که سوسن شریعتی( فرزند دکتر علی شریعتی۰ هادی خانیکی، بیژن عبدالکریمی و حسین مصباحیان از مهمانان و سخنرانان این مراسم بودند و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت. همچنین بسیج دانشجویی برنامه اکران فیلم و مسابقه عکاسی را با موضوع زندگی دانشجویی برگزار کرده است.

حسینی در پایان یادآور شد:دانشجویان در طول سال فعالیت‌های مناسبی را در قالب تشکل، کانون و یا انجمن دارند و به مناسبت این روز برنامه‌هایی برگزار می‌شود که معتقدم امکان کیفی‌تر شدن آن با همکاری وزارت بهداشت و دانشجویان وجود دارد و بهتر است در این مسیر نقاط ضعف را برطرف و هر ساله برنامه‌های پربارتری داشته باشیم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.