پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳

پیام تبریک ریاست دانشگاه علوم پزشکی بمناسبت شانزدهم آذر "روز دانشجو"

دکترایرانی خواه

روز دانشجو، روز رستاخیز اندیشه‏ ها، روز علم‏دوستی و حقیقت‏ پرسی، روز طلوع اندیشه ‏های نو، روز انسان‏ های فرهیخته و بالنده، روز اندیشه‏ های ناب و روز گسستگی جهل ‏ها ونابخردی‏هاست.

شانزدهم آذر روز دانشجو، فرصتی است که نقش برجسته و پر رنگ دانشجویان، این قشر عظیم و سرنوشت ساز را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آنها همواره در راستای شکوفایی جمهوری اسلامی ایران تلاش های گسترده و نقش آفرینی داشته اند.

دانشجو و دانشگاه باید فضایی برای مبارزه با جهل ایجاد کند و شما دانشجویان عزیز که پیشروان دانش و معرفت جامعه هستید، باید قدر این عنوان و دوران دانشجویی خود را بدانید و به قدر توان بر دانش و مهارت خود بیفزایید و بدانید علم و تخصص آنگاه مفید و کارآمد خواهد بود که علاوه بر اندیشه و جان خودتان، بر مسیر حرکت دیگران به سوی آگاهی و تعالی نیز اثرگذار باشد.

جایگاه دانشجو و علم در اسلام به قدری است که  پیامبر گرامی اسلام(ص) در این خصوص می فرمایند؛ فرشتگان بالهای خود را برای جویندگان دانش می گسترانند و برایش آمرزش می طلبند.

آن نهال انقلاب که امروزه به درختی تنومند و استوار تبدیل شده، حال به دست شما جوانان عزیز دانشجو سپرده شده است و این مسئولیتی بس سنگین و بزرگ است که همه ملّت و بخصوص شما دانشجویان که به حق سردمداران پیشرفت و ترقی این کشور هستید، در قبال آن وظیفه دارید.

دانشجویان و دانشگاهیان همواره در بزنگاه‌های تاریخی و برهه‌های حساس از انقلاب شکوهمند اسلامی گرفته تا هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن در سنگر بازسازی، پیشرفت و آبادانی در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند و امروز نیز جامعه‌ دانشگاهی ما در پرتو مشعل پر فروغ شانزده آذر، در اندیشه پیمودن راهی است که به آینده‌ای روشن منتهی می‌شود.

"دکتر ابوالفضل ایرانی خواه"
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.