جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۵

مجردها به بهشت نمی روند!

مجردها به بهشت نمی روند ارومیه

به گزارش مفدا ارومیه، مراسم جشن سالروز ازدواج حضرت رسول اکرم(ص)و حضرت خدیجه (س) روز سه شنبه هفتم آذرماه با حضور میهمان ویژه حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدرضا دهقان به میزبانی تشکل بسیج دانشجویی در سالن ابن سینای ستاد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه، مراسم جشن سالروز ازدواج حضرت رسول اکرم(ص)و حضرت خدیجه (س) روز سه شنبه هفتم آذرماه با حضور میهمان ویژه حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدرضا دهقان به میزبانی تشکل بسیج دانشجویی در سالن ابن سینای ستاد دانشگاه برگزار شد.


در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی، دانشجو عرفان سعادت فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن خیر مقدم به دانشجویان و مسئولین دانشگاه، حلول ماه ربیع الاول و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و سالروز ازدواج نبی اکرم (ص)و حضرت خدیجه(س) را تبریک گفت و از همه ی مسئولان دانشگاه که در برگزاری برنامه همراهی نموند تشکر و قدردانی نمود .


در ادامه دکتر رضا فیروزی معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن  تبریک سالروز ازدواج حضرت رسول اکرم(ص)و حضرت خدیجه(س)وتبریک ازدواج دانشجویان دانشگاه بیان کرد: درمورد ازدواج مباحث بسیار مفصل اخلاقی،اجتماعی،عرفانی و فلسفلی وجود دارد آیات قرآن دراین مسأله بحث کرده است مفصران مطلب نوشته اندو متفکران در زمینه های مختلف مطالب گران بهایی دارند.
دکتر فیروزی گفت: محیط دانشگاه محیطی استثناعی است ،کسانی که اینجا آمده اند دارای توازن شخصیتی و ازنظرعلمی سطح قابل قبولی دارند و دانشجوها در دوران تحصیل می توانند  در مورد ازدواج انتخاب معقول داشته و شناخت مطلوب را بدست آورند؛ در واقع دانشگاه یکی از بهترین دوران ها برای شناخت شریک زندگی مناسب است.
 وی افزود: نکته ی دیگری که فضای دانشگاه را مناسب می کند، این است که در حدفاصل سنین ۱۸الی ۲۲ سالگی طوفان هیجانی غرایض یک مقدار به سوی تعادل حرکت می کند و انسان می تواند اواخر دوران دانشجویی به یک انتخاب معقول دست پیدا کند، به دور از هیجان های غریضی عجولانه تصمیم  نگیرد و خدایی نکرده اشتباه غیرقابل جبران نکند.
 دکترفیروزی اظهار داشت: دردانشگاه فضایی مهیا است که شاید در بیرون به سادگی نتوانید به آن دست پیدا کنید و آن وجود متخصصانی از رشته های مشاوره می باشدکه ما به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهیم و حتی اگر دو خانواده بخواهند وصلتی انجام دهند، ضمن ارائه مشاوره رایگان ما در نظر داریم فضایی را آماده کنیم خانواده ها مهمان ما باشند تا بتوانند با هم آشنا شوند یا حتی بعدها برای زوج های دانشجو برای تجدید زندگی مشترک این واحدها را در اختیار آنها قراردهیم تا دانشجویان راحت بتوانند به دور از مخارج تحصیلی با فکر راحت در دوران دانشجویی زندگی مشترکشان را هم شروع کنند؛ امیدوارم خداوند متعال توفیق دهد این خدمت را برای شما عزیزانانجام دهیم.
آخرین مطلب این که مهمتر از ازدواج کردن بهای زندگی است و باید کارها منطقی، کارشناسی تر و به دور از عجله و استفاده از نظرات متخصصان و عاشقانه و عاقلانه باشد؛ در واقع جوانان فرآیند آشنا شدن را با فرآیند دوست بودن  اشتباه می گیرند محل دوست شدن زوجین کافی شاپ،پارک و دوستی های طولانی مدت  نیست  حتی عکسه این قضیه آشنایی کوتاه مدت نیز نیست.
دکتر فیروزی در پایان افزود: از بسیج دانشجویی به خاطر ابتکاری که به خرج دادن تشکر می کنم و از مدیریت فرهنگی می خواهم که برای اینچنین برنامه هایی که این گونه استقبال وجود دارد برنامه های تخصصی تر برگزار نمایند تا بتوانیم به تسهیل کردن فرایندزندگی و ازدواج کمک نماییم؛ ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی تمام مسأله مان این است که برای شما فرزندان عزیز در دوران تحصیل موقعیت هایی را ایجاد کنیم که در سنوات تحصیلتان شاد زندگی کنید، پربار درس بخوانید و با دست پر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و برای جامعه وخانواده مفید باشید.

بخش بعدی جشن با اجرای تئاتر گروه هنری تیک با موضوع ازدواج آسان و اجرای قطعه ی محمد رسول الله و قطعه ی ایران توسط گروه تواشیح و مدیحه سرایی طوبی همراه بود.
در ادامه با حضور دکتر خادم وطن مدیر فرهنگی و فوق برنامه، دکتر غفارآذرنوش مدیر امور دانشجویی و سایر مسوولین حاضر در برنامه هدایایی به زوج های دانشگاه اهدا شد.


در قسمت بعدی مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد رضادهقان به عنوان میهمان ویژه به موضوع شناخت و ازدواج پرداختند. 

دکتردهقان ضمن تبریک روزهای مبارک بیان کرد: زندگی مسیری است برای رسیدن به کمال و گذر از این نیازمند داشتن هم نفسی است که می بایست اولین اولویت زندگی هر فرد باشد ؛مشروط بر اینکه والدین هر فرد جایگاهی بسیار محترم دارند.زن مظهر ناز است و مرد مظهر نیاز و این مکمل بودن باید از راه درست و منطقی تکمیل شود.
وی اظهار داشت: معیار های مختلفی برای شناخت افراد وجود دارد که هرکدام نیازمند بررسی و زمان مناسب برای شناخت کافی و دقیق است و بسته به روحیات هر فرد ممکن است اولویت بندی معیارها متفاوت باشد.در وهله اول برای قرار گرفتن در مسیر ازدواج باید افراد به بلوغ عقلی رسیده باشند و مسئولیت پذیر باشند و برای رسیدن به زندگی آرمانی مشترک باید بعضی مواقع از خواسته هایی که به نفع شخصیشان است کوتاه بیایند؛ طولانی بودن‌دوران‌تحصیل مانعی برای ازدواج نیست ولی متاسفانه شاهد این موضوع در اکثر خانواده ها در جامعه امروزی هستیم و تنها راه گذر از این مانع مشروط بر این است که افراد خود را برای خانواده ها و طرف مقابل ثابت کنند.
دکتردهقان افزود: مقوله شناخت بسیار گسترده است و متاسفانه شاید با واژه دوستی اشتباه گرفته شود .افراد با دوستی با هم نمی توانند از دغدغه ها و باور های همدیگر آشنایی پیدا کنند حتی اگر طولانی مدت هم باشد و چه بسا دوستی های طولانی مدت فقط شدت وابستگی  و علاقه افراد را زیاد تر کرده و احساسی تصمیم خواهند گرفت و با یک مشکل کوچک بنیان خانواده از هم پاشیده می شود و همدیگر رادر مسیر این زندگی که سرشار از روزها و خاطرات خوب است،تنها می گذارند.

معصومه فهیمی _ خبرنگارمفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.