شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱

سرمربی تیم ملی نوجوانان کشور صعود به جام جهانی را به شهدای منا تقدیم کرد

فرهنگی مشهد5718

عباس چمنیان سرمربی تیم ملی نوجوانان کشور و مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفقیت در نایب قهرمانی آسیا و صعود تیم فوتبال نوجوانان کشور به جام جهانی را به شهدای منا تقدیم کرد.

به گزارش مفدا مشهد، عباس چمنیان در خصوص موفقیت صعود تیم فوتبال نوجوانان کشور به مربیگری وی به جام جهانی ۲۰۱۷ هندوستان در مسابقات آسیایی، گفت: مربیگری ملی نیازمند داشتن یک پیشینه موفق است و باید کارنامه کاری قابل توجهی در این خصوص داشت.

وی ادامه داد: من حدود ۲۵ سال است که در این خصوص در حال فعالیت هستم و مربیگری در رده ها و سطوح مختلف از مدرسه فوتبال و تیم های ملی را در کارنامه کاری خود دارم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیشینه کاری خود در حوزه مربیگری را محصول کار معلمی دانست و ابراز داشت: در حقیقت این موفقیت ها نتیجه حرکت علمی در بطن دانشگاه بوده است که موجب شد فدراسیون فوتبال جهت به دست گرفتن هدایت تیم ملی فوتبال نوجوانان کشور طی مذاکره ای در شش ماه قبل این مسئولیت را به من واگذار کند.

چمنیان گرفتن مسئولیت تیم ملی نوجوانان کشور در آستانه مسابقات آسیایی را امری دشوار دانست و بیان داشت: این حرکت در دنیای مربیگری یک ریسک بزرگ محسوب می شود که در نهایت با اعتقاد و اتکا به خداوند و استعدادها و پتانسیلی که در بازیکنان کشور وجود دارد این مهم را پذیرفتم.

وی اضافه کرد: خداوند را بسیار شاکرم که در مدت دو ماه و نیم الی سه ماهی که در خدمت این تیم بودم توانستیم به عنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استفاده از حسن همجواری امام رضا(ع) با روحیه معنوی بالایی در مسابقات حاضر شویم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تلاش شبانه روزی تیم ملی نوجوانان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی عوامل و دست اندرکاران تیم به صورت شبانه روزی جهت انجام وظیفه ای که به آن ها محول شده بود تلاش کردند و در نهایت به عنوان سربازان کشور توانستیم از این امتحان سربلند بیرون بیاییم.

چمنیان تیم ملی نوجوانان ایران را نماینده ملت ایران دانست و ضمن تقدیم این موفقیت به کشور ایران و خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: ما در این مسابقات از حریم کشور دفاع کردیم و توانستیم تیم عربستان را با توجه به حادثه تلخ منا در سال گذشته در یک بازی حیثیتی شکست دهیم.

وی به اهمیت رسیدن به موفقیت با توجه به نماینده دانشگاه علوم پزشکی بودن اشاره کرد و افزود: دو رسالت بزرگ خود را که در ابتدا ارتقای هویت شخصی و دانشگاهی خودم بود را در کنار اهمیت رسیدن به پیروزی و موفقیت در این مسابقات در کنار یکدیگر اجماع کردم و در نهایت توانستم با حمایت و دعای خیر هیات رییسه، ریاست دانشگاه و معاونت فرهنگی و دانشجویی، سربلند به کشور باز گردم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ادامه داد: این مسابقات در بالاترین سطح مسابقات آسیایی قرار داشت و تمامی کشورهای صاحب نام در فوتبال آسیا از جمله کره جنوبی، عربستان، ژاپن، امارات، عراق و ... در این دوره حاضر بودند.

چمنیان افزود: ۱۶ تیم قدرتمند آسیا با هدف کسب چهار سهمیه جام جهانی فوتبال نوجوانان در این دوره از مسابقات شرکت کردند و ایران توانست در کمال شایستگی؛ نائب قهرمان مسابقات آسیایی و انتخابی جام جهانی ۲۰۱۷ هندوستان شود و به عنوان اولین تیم جام جهانی با توجه به انجام نشدن این مسابقات در اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی شناخته شود.

وی این پیروزی را تقدیم خانواده شهدای منا کرد و اظهار داشت: ما در گروه سختی با حضور تیم های عربستان، امارات و هندوستان میزبان بودیم و در همان بازی اول در برابر عربستان با توجه به اتفاقات حادثه منا و شرایط حساس بین دو کشور؛ بازی دو بر صفر باخته را در نیمه دوم سه بر دو به پایان رساندیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شش بازی انجام شده در این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: در مجموع در این مسابقات با پنج پیروزی و یک شکست کار را به پایان رساندیم؛ که در نهایت با صعود در دور مقدماتی از گروه خود، در فینال در ضربات پنالتی علی رغم شایستگی، بازی را واگذار کردیم.

چمنیان به مسابقات جام جهانی اشاره کرد و گفت: در مسابقات جهانی ما رقیبان اروپایی را در مقابل خود خواهیم داشت که باید برای رسیدن به موفقیت در این راستا تلاشی چندین برابری دیده شود تا استعدادهای فوتبالی نوجوان کشور با دعای خیر مردم ایران به موفقیت نائل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ملی نوجوانان ایران برای دومین بار در طول دوران پس از انقلاب به جام جهانی راه پیدا کرده است و با توجه به ۱۱ ماه باقی مانده تا شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ هندوستان، امیدواریم حمایت های لازم جهت آمادگی هر چه بهتر تیم از سوی مسئولان فدراسیون صورت بگیرد.

گفتنی است تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با مربیگری عباس چمنیان؛ مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان اولین تیم آسیایی به مسابقات جام جهانی فوتبال نوجوانان در سال ۲۰۱۷ در کشور هندوستان راه پیدا کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.