دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت؛

آموزش مهمترین محور ارزیابی شوراهای انضباطی است/ ۲۰۰ امتیاز برای موضوع آموزش در ارزیابی شوراهای انضباطی در نظر گرفته‌ایم

کارگاه شورای انضباطی در بوشهر

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت که در کارگاه آموزشی دو روزه، ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در بوشهر حضور یافت، با اشاره به اهمیت آموزش دانشجویان در کاهش تخلفات انضباطی گفت: آموزش مهمترین محور ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

به گزارش مفدا، اولین روز از چهارمین کارگاه آموزشی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  به منظور توانمندسازی دبیران و کارشناسان و بررسی پرونده‌های انضباطی درجهت آموزش مسائل انضباطی با حضور نمایندگان شوراهای انضباطی ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی شامل ایلام، بندرعباس، اهواز، بهبهان، جهرم، فسا، شیراز، تهران و ایران  با حضور دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت و دکتر دارابی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و محمد مهدی محمدی معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه صبح امروز دوشنبه ۲۰ آذر ماه در محل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شروع به کار کرد.

در ابتدای این مراسم دکتر دارابی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری در تخلفات انضباطی گفت: در دنیای امروز روش‌های پپیشگیری از تخلف به عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای سلامت یک جامعه محسوب می‌شود. 

وی افزود: در یک جامعه باید موضوع پیشگیری به گونه‌ای نهادینه شود که امکان ابتلا به تخلف وجود نداشته باشد و اگر بعد از نهادینه شدن پیشگیری باز هم تخلفی صورت گرفت، برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که راه درمانی در نظر گرفته باشیم. 

دارابی با اشاره به نقش ارکان مختلف جامعه در موضوع پیشگیری از تخلف گفت: یک جامعه دارای سطوح مختلفی است که یکی از آن‌ها موضوع پیشگیری از تخلف است که تمامی ارکان جامعه برای رسیدن به موضوع پیشگیری نقش دارند و باید در این خصوص مشارکت همه جانبه باشد. 

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از نقش واحدهای مختلف دانشگاهی در خصوص نهادینه کردن پیشگیری از تخلف گفت: موضوع پیشگیری از تخلف نیاز به مشارکت تمامی ارکان دانشگاهی دارد و باید با مد نظر قرار دادن موضوع پیشگیری برای رشد پایدار و رسیدن به یک جامعه سالم قدم برداریم. 

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اهمیت پرداختن به بعد انسانی و اخلاقی در دانشجویان گفت: در کنار تخصصی که دانشجویان به دست میاورند، باید به شایسته‌ترین وجه در راه تکامل علمی و فکری دانشجویان تلاش کنیم.

محمدی افزود: برای رشد فکری و دانشجویان نیاز است که مباحث آموزشی در زمینه تخلفات انضباطی در نظر گرفته شود و این نکته می‌تواند در کاهش آسیب‌های انضباطی موثر باشد. 

وی نقش برگزاری جشنواره‌های فرهنگی برای آموزش دانشجویان در مسائل مختلف فرهنگی را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی از جمله جشنواره فرهنگی بسیار می‌تواند در ایجاد بستری مناسب برای ارتقای دانشجویان موثر باشد و باید برای کاهش تخلفات انضباطی و بهبود مسائل فرهنگی اینچنین برنامه‌هایی را در نظر داشته باشیم. 

در ادامه دکتر وحید صرامی دبیر شورای انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در راستای ارزیابی شوراهای انضباطی هر دانشگاه و برای رسیدن به موضوع مهم پیشگیری، از سال ۱۳۹۰ ارزیابی دانشگاه‌ها را آغاز کرده و برای این امر شاخص‌هایی نیز تدوین کرده است. 

وی ادامه داد:  از ۵۰۰ امتیاز ارزیابی که برای شوراهای انضباطی در نظر گرفته‌ایم، ۲۰۰ امتیاز را برای موضوع پیشگیری و آموزش قرار داده‌ایم و این امتیاز دهی به دلیل به  اهمیت موضوع آموزش است و این امتیاز نیز برای آموزش دانشجویان جدیدالورود توسط شوراهای انضباطی در نظر گرفته شده است. 

صرامی افزود: آموزش می‌تواند دانشجویان را نسبت به مقررات آگاه کند و همین موضوع توانسته بسیاری از مراجعات به شورای انضباطی را کاهش دهد.

در ادامه این کارگاه آموزشی  پرونده‌های انضباطی شایع مورد بررسی قرار گرفت و نکات انضباطی نیز برای دبیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی حاضر در این جلسه مطرح شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.