سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳

شورای فرهنگی دانشگاه تشکیل شد.

تأکید بر اهمیت جشنواره فرهنگی سیمرغ در دانشگاه

شورای فرهنگی

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: پنجمین جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه در سال 96 و نخستین جلسه این شورا به ریاست دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه، با حضور دکتر مهدی کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و سایر اعضای این جلسه در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که در روز شنبه هجدهم آذر ماه، تشکیل شد، حاضرین در خصوص موراد مطروحه به بحث و تبادل نظر پرداختند.گفتنی است از اهم موراد عنوان شده در این جلسه می توان به مواردی از جمله معرفی نهمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (جشنواره بین المللی سیمرغ)، بررسی و تصویب اساسنامه کانون جهادگران و... اشاره کرد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه دکتر کدخدازاده ضمن اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی و نقش آن در رشد و تعالی انسان ها، ابراز کرد: جایگاه والای فرهنگ بر هیچ کسی پوشیده نیست، ولی اهمیت این مقوله در جایی به نام دانشگاه و افرادی به نام دانشجو دوچندان می شود.

وی ضمن تأکید به احترام به سلائق مختلف فرهنگی در دانشگاه، اظهار کرد: با توجه به لزوم اجرای برنامه های متنوع و جلوگیری از پراکندگی و تکرار فعالیت های مشابه، پیشنهاد می گردد شیوه نامه اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه توسط یک کارگروه تنظیم و سپس با هم افزایی بیشتر برنامه های هدفمندتری اجرا گردد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه ضمن تأکید بر برگزاری برنامه های مختلف و هدفمند در راستای تأثیر بر جشنواره فرهنگی سیمرغ، بیان کرد: توجه به ظرفیت های فرهنگی موجود، باید در اولویت کاری قرار گیرد و استعدادیابی لازم در بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی صورت پذیرد.

در ادامه این جلسه دکتر ضیائی معاون آموزشی دانشگاه نیز با اشاره به نقش چند بعدی دانشجویان در عرصه دانشگاه گفت: این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه در نگاه نخست یک مکان فرهنگی و پس از آن یک مکان علمی است.

گفتنی است سلسله جلسات شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه در راستای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، به منظور هماهنگ شدن برنامه های فرهنگی دانشگاه با چارچوب سیاست ها و ضوابط مصوب در تحقق ارزش های فرهنگی دانشگاه به صورت ماهانه تشکیل می شود

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.