سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه پیشگام در پاسخدهی

نشست مشترک شورای مدیران معاونت با دانشجویان در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد

گزارش تصویری ازنشست پرسش و پاسخ معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با دانشجویان دوشنبه 96.9.20

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: نشست پرسش و پاسخ شورای مدیران معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و هیأت رئیسه دانشکده پرستاری و مامایی با دانشجویان این دانشکده برگزار شد.

در این نشست که بنا به درخواست و پیشنهاد معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در روز دوشنبه 20 آذر ماه در سالن آمفی تاتر این دانشکده برگزار شد، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر آتش زاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، اعضای هیأت رئیسه این دانشکده و مدیران حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و جمعی از دانشجویان حضور به هم رساندند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه :

دانشگاه جایگاه تفکر، هم اندیشی، نقد و آزاداندیشی است

در ابتدای این برنامه دکتر کدخدازاده ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) بیان داشت: از نظر بنده هر روز روز دانشجویان است و دانشگاه برای همه دانشگاهیان می باشد و این امر سر لوحه کار ما است. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: دانشگاه منشاء تفکر، هم اندیشی، نقد و آزاداندیشی است و همه این حق را دارند که در اموری که مختص خودشان است مشارکت نموده و  نقطه نظراتشان را بیان نمایند. دکتر کدخدازاده در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر مشارکت دانشجویان در پیشبرد اهداف این حوزه، اذعان داشت: ما باید با یاری یکدیگر مسائل موجود را آسیب شناسی کرده و حل نماییم. وی اظهار کرد: همانگونه که مباحث فرهنگی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری می باشد ما نیز باید در این حوزه به صورت متمرکز و هدفمند گام برداریم. دکتر کدخدازاده تأکید نمود: دانشجویان علاوه بر درس خواندن باید به پرورش ابعاد روحی و جسمی خودشان نیز بپردازند تا در آینده بتوانند خدمات ارزنده ای به مردم بدهند و ما مسئولین نیز موظف هستیم تا استعدادها را کشف و فضا را برای پرورش آن ها فراهم نماییم و این مسیر مگر با همدلی و همفکری ما با دانشجویان میسر نمی گردد. وی گفت: ما برای حل مشکلات نیازمند طراحی برنامه راهبردی بر اساس سند چشم انداز هستیم و باید همه با یکدیگر ما شویم، همانگونه که امام راحل فرموده اند: این من شیطان است، به همین خاطر باید من ها را از بین برد. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی، موفقیت های چشمگیری را در حوزه پژوهش و فرهنگی داشته اند که امیدوارم با همدلی و مشارکت شما عزیزان بتوانیم به اهداف بلند مدت نیز دست یابیم. وی بیان نمود: در آینده ای نه چندان دور سامانه ای را طراحی خواهیم نمود تا کارها بر اساس آن پیش رود و همچنین کار به صورت گروهی باید در بین همه دانشجویان تقویت شود. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه همچنین با اشاره به این موضوع که بی هویتی فرهنگی بزرگ ترین آسیب برای یک جامعه است، بر نقش بسیار مهم فرهنگ تأکید نمود.

دکتر آتش زاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی:

افتخارات متعدد برای این دانشکده دور از انتظار نیست

در ادامه این برنامه رئیس دانشکده پرستاری و مامایی ضمن اشاره به این موضوع که این دانشکده دارای 1600 نفر دانشجو در مقاطع مختلف می باشد، اظهار داشت: پتانسیل دانشجویی خوبی در این دانشکده برای حل مشکلات، وجود دارد. وی گفت: ما در این دانشکده در خدمت دانشجویان هستیم تا علاوه بر رشد آموزشی در زمینه های دیگر نیز سرآمد باشند. وی افزود: دکتر کدخدازاده یکی از نوابغ کشور و سمبل ادب، شعر و هنر هستند از همین رو شایسته می باشد که دانشجویان وی را الگوی خودشان قرار دهند. رئیس دانشکده مذکور در خاتمه سخنان خود اذعان داشت: انشاءا... با ارزش های والایی که از شما عزیزان سراغ داریم بتوانید باعث افتخارات متعدد برای کشور شوید.

شایان ذکر است در بخش دیگری از این برنامه پانل پرسش و پاسخ با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، مسئولین دانشکده پرستاری و مامایی و جمعی از مدیران حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شده و طی آن به پرسش های دانشجویان پاسخ داده شد.

دبیران صنفی، تشکل ها و کانون ها صدای دانشجویان دانشکده شدند

همچنین در این نشست سالمی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان، کاظمی نماینده کانون های فرهنگی، معروف خانی نماینده بسیج دانشجویی برادران و قاسم زاده نماینده بسیج دانشجویی خواهران و امینی افشار دبیر شورای صنفی دانشکده به نمایندگی از دانشجویان به طرح موضوعاتی از قبیل برگزاری توجه به مقوله فرهنگ، برگزاری اردوهای تفریحی، اختصاص بوجه به از قبیل: توجه ویژه به جشنواره فرهنگی سیمرغ، کمبود بودجه فرهنگی، موازی کاری تشکل ها و کانون ها در برگزاری برنامه ها، عدم وجود بستر مناسب برای امور فرهنگی، صرف زمان زیاد برای به ثمر رسیدن برنامه ها، افزایش شهریه خوابگاه ها،مشکلات حوزه اینترنت، امکان استفاده دانشجویان پسر از سالن ورزشی مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) و... پرداختند.

گفتنی است در خاتمه این برنامه دکتر کدخدازاده از سلف این دانشکده، اتاق مشاوره، کتابخانه، آشپزخانه، اتاق سایت، سالن همایش و... بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان امکانات این دانشکده قرار گرفت.

گزارش تصویری ازنشست پرسش و پاسخ معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با دانشجویان دوشنبه 96.9.20

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.