دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۸

دختران دانشجو، سرمایه ها و پرورش دهندگان نسل آینده این مملکت هستند

آغاز ساخت خوابگاه دانشجویی دانشکده بهداشت دامغان

semnan

با همت مسئولین طرح خورشید بنیاد ۱۵ خردادکشور،خوابگاه دانشجویی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در اسرع وقت به بهره برداری خواهد رسید.

حضرت آیت الله صانعی نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ۱۵ خرداد درآیین آغاز ساخت خوابگاه دانشجویی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، ضمن ایراد سخنانی با یاد از رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی به عنوان منشأ تمام خوبیها در عصر حاضر و مقام معظم وهبری خلف صالح ایشان، خدمت به مردمی که برای ایشان و به دست ایشان انقلاب شده را ارزشمندترین عبادت نامید.
وی افزود: حضرت امام در اواخر عمر شریفشان زیاد نصیحت می فرمودند و همواره مکتوب و شفاهی سفارش می کردند که تهذیب و تقوا را فراموش نکنید.


آیت الله صانعی روز عید غدیر را روز عقد اخوت و برادری و همدلی مؤمنین نامید و تأکید کرد: مقام ولایت برای امیرالمؤمنین ثابت شده بود و احتیاجی به نصب نبود. اعلام فقط برای اطلاع عموم بود که ایشان که مقام مقدم ایشان را حتی "باء" بسم الله هم گفته اند، جانشین تمام انبیاء و واجد تمام فضائل و خصائص آن ها هستند.

وی امام خمینی (ره) را واجد و وارث تمام این خصوصیات و دست پرورده حضرت علی (ع) برشمرد و زندگی در عصری که ایشان می زیستند را موجب افتخار و مباهات بیان کرد.

نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد ١٥ خرداد از قول مرحوم شهید شاه آبادی نقل کرد که اگر امیرالمؤمنین متقدم تر در زمان بودند، قطعا پیغمبر بودند و چه مصیبتی بالاتر از این که با آن مظلومیت خلافت ایشان را غصب کردند.

حضرت آیت الله صانعی هم چنین به جوانان توصیه کرد که افکار حضرت امام خمینی را مطالعه کنند و فکر و عقیده شان را به اندیشه های ایشان نزدیک کنند تا صلاح و نجات برای خود و جامعه شان پیش بیاید.

وی در خاتمه با ابراز نگرانی از وضعیت دختران دانشجوی بدون سرپناه، آنان را سرمایه ها و پرورش دهندگان نسل آینده این مملکت خواند و گفت: تا هنگامی که عمر دارد برای رفاه حال تمام مردم ایران اسلامی تلاش خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی و نماینده رئیس جمهور نیز طی سخنانی با تبریک عید سعید غدیر و بیان این که امیرالمؤمنین برای واقعه غدیر ارزش و افتخار بودند، حضرت امام خمینی را افتخار انقلاب اسلامی نامید و برکات و خدمات بنیاد ١٥ خرداد به دست پرتوان یار دیرین امام حضرت آیت الله صانعی را تداوم این افتخار دانست.

در این جلسه دکتر سرافراز به نمایندگی از دکتر اکبری نماینده کارفرما و مدیر پروژه گزارش خلاصه ای از وضعیت پروژه ساخت خوابگاه ها ارائه نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.