چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶

طرح مداخلات دانشجو محور در پیشگیری از اعتیاد اجرا شد

طرح مداخلات دانشجو محور در پیشگیری از اعتیاد

به گزارش مفدا ارومیه، به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی و حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، طرح نوآورانه مداخلات دانشجو محور در پیشگیری از اعتیاد از ۲۱آذرماه در دو مرحله ویژه رشته های پرستاری و پزشکی ورودی۹۶ با تدریس همتایاران در دانشگاه آغاز شد.

به گزارش مفدا ارومیه، به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی و حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، طرح نوآورانه مداخلات دانشجو محور در پیشگیری از اعتیاد از ۲۱آذرماه در دو مرحله ویژه رشته های پرستاری و پزشکی ورودی۹۶  با تدریس همتایاران در دانشگاه آغاز شد.

شایان ذکر است گروه مدرسان همتایار دوره های آموزشی را با موفقیت، زیر نظر اساتید مجرب روانپزشک و روانشناس گذرانده اند؛ این طرح در حال حاضرویژه دانشجویان جدیدالورود اجرا می شود و در موقعیت مناسب برای کلیه دانشجویان نیز برگزار خواهد شد، تمامی محتوای اصلی کارگاه آموزشی همتایاران و برنامه های جانبی این طرح از جمله تئاتر بر محور باورهای اشتباه در خصوص مصرف مواد و اعتیاد و عوارض آن قرار دارند.

مباحث و برنامه های این طرح شامل: علل اصلی مصرف مواد، مکانیسم های روحی و جسمی اعتیاد و عوارض اصلی آنها،آشنایی با برخی از باور های غلط نسبت به مصرف مواد و دلیل اشتباه بودن آنها، روش به روز پیشگیری و درمان وابستگان به موادتغییر نگرش افراد نسبت به معتادان، آشنایی با برخی از مواد و عوارض آنها مانند سیگار ، الکل ، ریتالین ...

واجرای نمایشنامه "کافه ریتا" توسط گروه تئاتر همتایاران (محتوای اصلی تئاتر و کارگاه آموزشی همتایاران، بیشتر بر محور باورهای اشتباه در خصوص مصرف مواد و اعتیاد و عوارض آن می باشد.)

همتایاران مدرس در این طرح برای رشته پرستاری:احسان موسوی، مهسا محمودی، منیره سلیم زاده، حامد امانی، سمیه ابراهیمی

همتایاران مدرس در این طرح برای رشته پزشکی:احسان موسوی، حامد امانی، سودا شاددلی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.