شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰

گوشت گوزن در سفره ایرانی

وارستگان

روز گذشته خبری با مضمون و متنی مشابه در بیشتر خبرگزاری های و مراکز خبری منتشر شد که به نقل از معاون وزیر جهاد کشاورزی از ارائه تسهیلات پرورش تجاری گوزن در تمام نقاط کشور و قرار گیری آن در سبد غذایی خانوار خبر می داد

معاون وزیر جهاد کشاورزی حسن رکنی اعلام کرد: پرورش گوزن در کشور به صورت تجاری در برخی استان‌ ها آغاز شده  اما این ماده غذایی هنوز به شکل جدی در سبد غذایی مردم وارد نشده است.

وی در ادامه توضیحات خود افزود: گوزن هم‌ اکنون دراستان‌های یزد، قزوین و  تهران پرورش داده می‌شود و امکان توسعه آن در سایر استان‌های کشور وجود دارد. معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی در ادامه توضیحات خود گفت: محدودیتی برای اعطای مجوز پرورش گوزن در کشور وجود ندارد و متقاضیان برای تولید این محصول در تمام نقاط کشور، می توانند اقدام کنند.

با خواندن این خبر سوالات متعدد و بعضا بی پاسخی به ذهن هر خواننده ای خطور می کند که در این یادداشت سعی می کنیم به برخی از آن ها پاسخی مناسب دهیم. سوالاتی از قبیل اینکه چرا گوشت گوزن برای ارائه به بازار انتخاب شده است؟ این گوشت چه مزیتی نسبت به سایر گوشت ها دارد؟ مزایای تجاری سازی این گوشت چیست؟ آیا گوشت گوزن با ذائقه و سلیقه ایرانی ها تطبیق دارد؟ آیا درباره این ایده جدید پژوهش و مطالعات کارشناسی انجام شده است؟

این سوالات در حالی مطرح می شود که شاهد این حقیقت هستیم که در بازارهای کشور هنوز موفق به جا انداختن مصرف گوشت شتر مرغ نشده ایم و از سوی دیگر تجربه های همراه با تردیدی مانند تجاری سازی یکباره ماهی تیلاپیا که منتقدان بسیاری داشته و برخی کارشناسان آن را برای محیط زیست نامناسب دانسته و تهدیدی برای گونه های بومی محسوب می کنند نیز سبب شده است تا با دیده تردید نسبت به این نوآوری ها و پیشنهادات جدید نگریسته شود. موضوع دیگری که در صحبت های معاون وزیر جهاد کشاورزی دقیقا مشخص نشده ، این مساله است که اصولا چه نوع گوزنی قرار است در ایران پرورش داده شود؟ گوزن بومی ایرانی که در خطر انقراض قرار داشته و گوزن قطبی نیز با شرایط اقلیمی ایران سازگار نیست. برای یافتن پاسخی مناسب برای سوالات بالا به بررسی و جستجوی سایت های فارسی و انگلیسی زبان پرداختیم.  بر این اساس مشخص شد که در دی ماه سال 94 یعنی حدود 2 سال پیش  مسئول بسیج سازندگی ساری در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما اعلام کرده بود که با فعالیت مرکز آموزش تکثیر و پرورش گوزن در ساری تا دو سال آینده پروتئین جدید از گوشت گوزن در سبد خانوارهای ایرانی قرار خواهد گرفت . حسین نادری ورندی با اشاره به آموزش 15 نفر در این مرکز  خبر از این موضوع داده بود که پس از پایان دوره آموزشی 70 گوزن مولد از دو مرکز نگهداری استان مازندران با ارائه تسهیلات و پشتیبانی بسیج سازندگی به پرورش دهندگان اعطا خواهد شد .

وی نیاز نداشتن پرورش گوزن به محیط سرپوشیده ،سازگاری با شرایط آب و هوایی و چراگاههای شمال و سوددهی بیشتر در مقایسه با پرورش گاو و گوساله را فرصت مناسبی برای پرورش این دام در مازندران اعلام کرد ه و همچنین استفاده از شاخ گوزن برای مصارف دارویی، پوست آن برای چرم سازی و بهره گیری گوشت آن را به عنوان ماده ای پروتیئنی در سبد غذایی و در اختیارگذاردن گوزن به قرقگاههای شکار را از اهداف اجرای این طرح برشمرده بود .

با این حساب مشخص می شود که این برنامه حداقل از دو سال پیش و به دور از هیاهو آغاز شده بود و اتفاقا بازه زمانی دو ساله اعلام شده در خبر پیشین، دقیقا رعایت شده و اکنون پس از گذشت این مدت زمان، شاهد انتشار خبری مبنی بر ورود گوشت گوزن به بازارهای داخلی هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.