یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱

دانشجوی برگزیده دانشگاه علوم پزشکی کاشان در جشنواره ملی قرآن و عترت:

از بدو ورود به دانشگاه ۱۷ نفر از دانشجویان را حافظ یک جزء قرآن کرده‌ام

نعیمه داوودی

"نعیمه داوودی" نفر دوم بخش شفاهی سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت و حافظ کل قرآن کریم گفت: از بدو ورود به دانشگاه علوم پزشکی کاشان توانسته‌ام ۱۷ نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه های دخترانه را حافظ یک جزء از قرآن کریم کنم.

به گزارش مفدا کاشان، "نعیمه داوودی" دانشجوی سال چهارم رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و حائز رتبه دوم رشته حفظ ۱۰ جز بخش شفاهی دانشجویان در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت در گفتگو با مفدا کاشان اظهار داشت: در بدو ورود به دبیرستان به حول و قوه الهی در مدت یکسال حافظ کل قرآن شدم، بعد از آن در رشته تجربی به تحصیل پرداختم و همزمان با سال اخذ دیپلممدرک کارشناسی علوم قرآنی دریافت کردم.

نعیمه داوودی در رابطه با فعالیت قرآنی خود در دانشگاه گفت: از سال اول ورود به  دانشگاه به تدریس حفظ؛ صوت و لحن قرآن در خوابگاه های دخترانه پرداختم و در طول ۴ سال توانسته‌ام حدود ۱۷ نفر را به لطف خداوند حافظ یک جزء قرآن کریم کنم.

همچنین در بعضی مسابقات به عنوان داور نقش داشته ام، معتقدم هر چه قدر بتوانیم در آشنایی جوانان با قرآن قدم برداریم یقینا بیشتر مورد عنایت حق تعالی واقع خواهیم شد و این یک وظیفه شرعی است که بر عهده ماست.

این فعال قرآنی دانشگاه در خصوص افتخارات قرآنی خود گفت: الحمدالله در این سالها توفیق شرکت در مسابقات مختلف از ارگان های بسیاری را داشته ام و در چندین دوره رتبه در مسابقات کشوری حفظ کل، بیست، ده و پانزده جز و .... را کسب کرده‌ام، همچنین در طرح "ستاره دخت ایرانی اسلامی" رتبه استانی کسب کردم و از برترین دخترهای استانی شناخته شدم.

داوودی در پاسخ به ارزیابی سطح مسابقات سی و دومین ملی قرآن و عترت دانشگاهیان گفت: مسابقات ملی بین دانشجویان برگزیده قرآنی تمام دستگاه ها اعم از وزارت بهداشت، علوم و تحقیقات و دانشگاه های آزاد و پیام  نور،‌ فرهنگیان و... برگزار می شود، در این جشنواره هر سال نسبت به سال قبل رقابت ها نزدیکتر و شدیدتر می شود، افرادی که وارد مرحله ملی می‌شوند از لحاظ حسن حفظ بسیار قوی هستند و فقط در سطح صوت و لحن کمی با هم متفاوت هستند.

 بنده از بدو ورود به دانشگاه تاکنون در سه دوره این مسابقات شرکت کرده ام و موفق شده ام رتبه های دوم و سوم بخش شفاهی و حفظ را کسب کنم، همچنین در مسابقات کشوری وزارت بهداشت نیز در سال اول رتبه دوم و در دو سال گذشته حائز رتبه اول شدم.

وی در خصوص ارتباط رشته تحصیلی و فعالیت قرآنی خود گفت: طبق آیه۸۲ سوره اسرا "وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ ...." که می فرماید: "و ما آنچه را برای مؤمنان مایه درمان و رحمت است" از قرآن نازل می ‏کنیم،‌ وظیفه یک پزشک هم درمان بیماری مردم است و با استمداد از  قرآن می توانیم در جهت پیشبرد و بهینه سازی کار درمان بهره گیری کنیم.

"نعیمه داوودی" در صحبت پایانی خود با مفدا کاشان اظهار داشت: جوانان ما همانطور که همیشه از قرآن و اهل بیت مدد گرفته اند این رشته توسل و تمسک را قوی تر کنند و مطمئن باشند با توجه به عنایت قرآن و اهلبیت به نتیجه دلخواهشان خواهد رسید.

داوودی گفتگوی خود را با یک بیت از حافظ پایان رساند:

حافظا در کنج فقر و خلوت شبهای تار/ تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.