چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰

مصاحبه مفدا زنجان با جاوید عبدالهی

عبدالهی

من دائما سعی دارم تا از زمان های خالی خود به طور مناسب استفاده کنم. در دانشگاه به مدت سه سال دبیر کانون قرآن و عترت (ع) و یک سال دبیر کمیته اسلامی انجمن اسلامی بودم. هم اکنون مدیرمسئول نشریه تسنیم و عضو شورای ناظر بر نشریات دانشگاه و همچنین عضو شورای صنفی هستم. اما از همه این ها گذشته ، هر روز زمانی را به گذراندن اوقاتم با مهمترین دوست و یار قدیمی خودم "قرآن" می گذرانم.

جاوید عبدالهی در معرفی خود چنین سخن آغاز کرد:                                                            

   به نام آنکه جان را فکرت آموخت                          چراغ دل به نور جان برافروخت

سلام و عرض ادب دارم خدمت همه مخاطبین عزیز. جاوید عبداللهی هستم دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و اهل دیار شهریار شیرین سخن ، شهرستان تبریز.

در جواب سوال مفدا که از وی خواست از  فعالیت های فوق برنامه خودتوضیح دهد،بیان کرد:

من دائما سعی دارم تا از زمان های خالی خود به طور مناسب استفاده کنم. در دانشگاه به مدت سه سال دبیر کانون قرآن و عترت (ع) و یک سال دبیر کمیته اسلامی انجمن اسلامی بودم. هم اکنون مدیرمسئول نشریه "تسنیم" و عضو شورای ناظر بر نشریات دانشگاه و همچنین عضو شورای صنفی هستم. اما از همه این ها گذشته ، هر روز زمانی را به گذراندن اوقاتم با مهمترین دوست و یار قدیمی خودم "قرآن" می گذرانم.

مفدا از وی خواست ازرتبه هاوعنوان هایی که در مسابقات فرهنگی بخصوص در حوزه قرآن وعترت بدست آورده است توضیح دهدکه عبدالهی گفت:

از دوران کودکی تا به حال با حضور در مسابقات مختلف قرآنی در رشته های حفظ و ترتیل قرآن و اذان ، بسیار نکته ها از اساتید بزرگوار و دوستان قرآنیم کسب کردم که بزرگترین دستاوردهای من از این اجتماعات بوده و در اصل هدف من از شرکت در مسابقات حضور در بین این عزیزان است. اما در پاسخ به سوالتان به اهم آنها اشاره می کنم؛ در مسابقات اوقاف تا مرحله استانی در تبریز رتبه دوم و سوم رشته حفظ و ترتیل ، در مسابقات دانشجویی وزارت علوم رتبه دوم کشوری رشته ترتیل و در مسابقات دانشجویی وزارت بهداشت رتبه دوم کشوری و رتبه چهارم ملی رشته حفظ را کسب کردم. از سال ۱۳۹۰ هم افتخار می کنم در کنار اساتید بزرگم جزو مرتلین شبکه سهند استان آذربایجان شرقی هستم.

درپاسخ به این سوال که قرآن وعترت در زندگی ودرموفقیت شماچقدر موثر می باشد؟

چنین جواب داد: بدون اغراق و بی کلیشه باید بگویم ، نه تنها همه زندگی من از برکت قرآن هست بلکه  قرآن زندگی من است ! من همیشه سعی کردم تمام فعالیت ها و رفتارهایم را با قرآن مطابقت بدهم و به حق ،خدای بزرگ برکت قرآن را در تمام زندگی من جاری و ساری ساخته. خداوند را بی نهایت شاکرم.

وی درخصوص علت گرایش خود به فعالیتهای فرهنگی بیان کرد:

امروزه در همه جوامع بخصوص جامعه ایرانی بیشتر از پیش موضوع جنگ نرم اهمیت یافته است. استاد بزرگوار همه ما دانشجویان((حضرت آقا))بارها ما دانشجویان را به کار فرهنگی در دانشگاه و جامعه به درستی امر کرده اند و من و بسیاری از دانشجویان کشور لبیک گفته و حرکت های بزرگی را آغاز کرده ایم ولی کافی نیست. این حرکت باید بسیار گسترده تر و نه تنها همسان با پیشرفت علم ، بلکه جلوتر از آن باید پیش برود و این حمایت دولت و مسئولین را می طلبد. چرا که دانشجویان نشان داده اند پای کارند. حامی اصلی و اولیه من در تمام امورات زندگیم و بخصوص درحوزه قرآن ؛ پدر مرحومم بوده که از خداوند بزرگ برایشان جایگاه خوشی را در سرای ابدی مسئلت دارم.

مفدا سوال کرد:فعالیت در حوزه های فرهنگی چه تاثیری درزندگی شخصی واجتماعی شما داشته است؟

عبدالهی گفت: اعتقاد دارم یک دانشجو وقتی دانشجوست که پا را  از درس خواندن فراتربگذارد و در جهت کمال خود و جامعه خود تلاش کند ؛ در غیر اینصورت دوران دانشجویی با دوران دانش آموزی چه فرقی می کند؟! ما همیشه از کمبود فرهنگ در برخی جنبه های جامعه مان می نالیم. چه فایده که علم باشد و فرهنگ نباشد؟!! این دو مکمل هم هستند. فعالیت های فرهنگی باید از دوران دانش آموزی شروع شود و در دوران دانشجویی به اوج خود برسد. به نظرم این فعالیت ها دانشجو را به کمال می رساند.

وی درتوصیه به جوانان اضافه کرد:

من به عنوان یک برادر کوچک به دانشجویان عزیز تاکید می کنم که کار دانشجویی شامل یک ترکیب است. ترکیبی از تربیت مغز ،روح و جسم در وجود خود و اثری که در جامعه خودمی گذارد.

درپایان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به خاطر کارهای قرآنی و فرهنگی که خصوصا در سال های اخیر رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته به نوبه خود تقدیر می کنم و امیدوارم این حرکت رو به جلو بهتر از پیش ادامه یابد.

از شما نیز بخاطر ترتیب دادن این مصاحبه و این که فرصت را به بنده دادید تشکر می کنم و برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.