شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵

دکتر بحرالعلوم:

آیین نامه بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اواخر دی به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود/پیش بینی مشارکت ۸۰ هزار نفری در جشنواره بیست و سوم

بحرالعلوم

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۷ گفت: آیین نامه این دوره از جشنواره در حال بررسی و تکمیل است که انشالله اواخر دی‌ماه به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد.

دکتر محمد مهدی بحرالعلوم در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: آیین نامه برگزاری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توسط دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها در حال نهایی شدن است و حدود ۹۰ درصد از این آیین نامه آماده شده است.

وی خاطرنشان کرد: آیین نامه بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با کمک و همفکری شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در حال بررسی است و هماهنگی‌های لازم در خصوص برگزاری هرچه بهتر این دوره از جشنواره با اعضای شورا انجام شده و جلسات کارشناسی با مسئولان در این زمینه برگزار گردیده که انشالله در حال جمع بندی نظرات و ابلاغ آیین نامه هستیم.

بحرالعلوم خاطرنشان کرد: امید می‌رود بعد از ابلاغ آیین نامه جشنواره به دانشگاه‌ها، ثبت نام از دانشجویان، کارکنان واساتید در دانشگاه‌های علوم پزشکی با نظم خاصی آغاز شود و قطعا این ثبت نام حدود دو ماه به طول خواهد انجامید.

وی با اشاره به میزبانی وزارت بهداشت در سی ودومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور که مرحله نهایی آن طی روزهای ۶ تا ۸ آذرماه درحوزه هنری تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: به دلیل میزبانی جشنواره ملی، برگزاری جشنواره بیست ودوم را سال گذشته در شیراز زودتر آغاز کردیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: ما امسال تصمیم گرفتیم جشنواره بیست و سوم را دیرتر آغاز کنیم تا روند برگزاری جشنواره فرهنگی و قرآنی امسال به میزبانی وزارت بهداشت، همپوشانی و تداخل با یکدیگر پیدا نکنند و همچنین به دلیل میزبانی جشنواره ملی، فراغتی حاصل کنیم.

وی با اشاره به نظرسنجی از دانشجویان و کارکنان  در خصوص برگزاری جشنواره‌ قرآن و عترت دوره گذشته خاطرنشان کرد:از برخی از شرکت‌کنندگان در جشنواره قرآن و عترت سال گذشته در خصوص رشته‌ها و بخش‌های مسابقات و کیفیت و نحوه برگزاری مسابقات وداوری‌ها نظرسنجی کردیم و نظرات و پیشنهادات آنها را برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره سال آینده، جمع آوری کردیم.

بحرالعلوم تصریح کرد: برنامه اصلی و یکی از اهداف ما این است که در جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، به رشد کیفی و کمی مطلوبی دست یابیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: سال گذشته در شیراز ۵۰ هزار نفر شرکت‌کننده اعم از دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش‌های مختلف مسابقات حضور داشتند که سال آینده و در بیست و سومین دوره این جشنواره، تلاش داریم این رقم به رشد قابل توجهی دست یابد.

وی با اشاره به سیر صعودی استقبال شرکت‌کنندگان در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌ها طی سه سال گذشته گفت: ما از ۱۷ هزار نفر شرکت کننده، به ۲۵ هزار نفر و سپس به ۵۰ هزار نفر در سال گذشته رسیدیم و اگر این روال و مسیر را ادامه دهیم پیش بینی می‌کنیم در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در گیلان، این رقم به ۸۰ هزار نفر هم برسد.

بحرالعلوم در خصوص تاریخ برگزاری مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در گیلان گفت: در حال بررسی تاریخ دقیق برگزاری این رویداد بزرگ قرآنی و دانشگاهی هستیم و دو گزینه برای تاریخ برگزاری مرحله نهایی در نظر گرفته‌ایم که هنوز قطعی نشده است. انشالله بنا بر این شده است که در یکی از ماههای خوش و آب هوا این رویداد بزرگ قرآنی در رشت برگزار شود اما به احتمال فراوان  مرحله نهایی جشنواره بیست و سوم اواخر تابستان یا اوایل پاییز خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.