سه‌شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳

روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی گرامی باد.

semnan

حوادث بیش از هر چیز نیازمند برخورد عالمانه و تشریک مساعی همه دستگاههای ذیربط است. بدون تردیدآگاهی بخشی و وجود مدیریتی قوی و کارآمد و همکاری و همفکری همه دست‌اندرکاران، از عوامل مؤثر و کارساز در پیشگیری و کاهش خسارات است.

آسیب‌شناسی شهرها و روستاهای کشور در برابر سوانح و بلایای طبیعی از جمله مسائل مهمی است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره مورد مطالعه، برنامه‌ریزی و اهتمام جدی قرار گرفته است اما به فضل خدا این موضوع در نظام برنامه‌ریزی دولت‌ به جدّ مورد توجه قرار گرفته و گامهای اساسی در راه مهار و مقابله با عواقب ناگوار اینگونه حوادث برداشته شده است که تا نقطه مطلوب، این حرکت امید بخش تداوم خواهد یافت.

 گذشته از پیامدهای عاطفی و تألمات روحی آن، اثرات فراوانی بر اقتصاد کشور دارد. از همین رو، این حوادث بیش از هر چیز نیازمند برخورد عالمانه و تشریک مساعی همه دستگاههای ذیربط است. بدون تردیدآگاهی بخشی و وجود مدیریتی قوی و کارآمد و همکاری و همفکری همه دست‌اندرکاران، از عوامل مؤثر و کارساز در پیشگیری و کاهش خسارات است.

شایسته است با نگاه دانش‌محور و با بهره‌گیری هرچه بیشتر از یافته‌های علمی و تجارب بدست آمده، کلیه شهرها و مناطق روستایی کشور در برابر مخاطرات ناشی از پدیده‌های مصونیت یافته و خسارات جانی و مالی آنها در برابر حوادث طبیعی مطابق با استانداردهای جهانی به حداقل ممکن کاهش یابد.

این روز فرصت مغتنمی است تا از زحمات و تلاش‌های همه مسئولان و دست‌اندرکاران امور امدادی، کارگروه‌های تخصصی ملی و استانی، مدیریت بحران و کارشناسان امور حوادث، بازسازی و بازتوانی مناطق آسیب‌دیده قدردانی و سپاسگزاری شود. امید است با برنامه‌ریزی و تلاش هرچه بیشتر دست‌اندرکاران امر روز به روز شاهد کاهش اثرات بلایای طبیعی در کشور باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.