چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲

همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله؛

برنامه آموزشی مدیریت زلزله در مدارس سمنان اجرا شد

semnan

با همکاری دانشگاه علوم پزشکی سمنان و با هدف توانمند سازی اقشار مردم در مدیریت حوادث غیرمترقبه و افزایش دانش و آگاهی جامعه، برنامه آموزشی مدیریت زلزله در مدارس سمنان اجرا شد.

به گزارش مفدا سمنان، برنامه آموزشی مدیریت زلزله با حضور "دانایی" فرماندار سمنان، "دکتر اطهری" مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استانو معاون پرورشی آموزش و پرورش سمنان در مدرسه فجر این شهرستان برگزار شد.

در این برنامه آموزشی فرماندار شهرستان سمنان و مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه پیرامون مدیریت بحران و زلزله مطالبی بیان کردند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، با اشاره به نقش آموزش در کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیرمترقبه مانند زلزله گفت: با توجه به این که قشر دانش آموز از استعداد و توان فراگیری بالایی برخوردار است، اجرای برنامه های آموزشی مدیریت حوادث غیرمترقبه در مدارس می تواند بسیار مفید باشد.

وی افزود: در زمان بروز حوادث، اقشار مردم بیشترین آسیب را دریافت میکنند و باید با اجرای برنامههای مختلف آموزشی، توانمندی جامعه را در مقابله با حوادث افزایش دهیم.

گفتنی است،برنامه آموزشی مشابه توسط تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی در مدرسه فاطمیه سمنان نیز برگزار شد.

لازم به ذکر است، معاون فرمانداری، مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان سمنان و کارشناسان مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این برنامه حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.