پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳

متفرق کردن با ماشین آب پاش؛ هدیه وزارت نفت به دانشجویان

صنعت نفت

با تصمیم مسئولان دانشکده صنعت نفت آبادان، کلیه کلاس های آموزشی و سلف این دانشکده "تا اطلاع ثانوی" تعطیل شد.

در شانزدهمین روز از اعتصاب دانشجویان دانشکده صنعت نفت آبادان، مسئولین این دانشکده اقدام به تعطیلی این واحد آموزشی و همچنین بستن سلف دانشجویی دانشکده کردند. 

به دنبال اعتصاب دانشجویان دانشکده صنعت نفت آبادان و خودداری آن ها از شرکت در کلاس های دانشگاه؛ روز گذشته ساعت ۴ بعد از ظهر پیامکی برای دانشجویان ارسال شد که از تعطیلی این دانشکده تا اطلاع ثانوی خبر می‌داد. همچنین اطلاعیه ای با همین مضمون بر روی سایت اطلاع رسانی این دانشکده قرار گرفت.
 

 متفرق کردن با ماشین آب پاش؛ هدیه وزارت نفت به دانشجویان


یکی از دانشجویان دانشکده صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به این مطلب که کلاس های درس تا اطلاع ثانوی تعطیل است؛ گفت: معنای عبارت  تا اطلاع ثانوی برای ما مشخص است. اینکه تا به کلاس ها برنگردیم و از خواسته های به حق خود منصرف نشویم، این وضعیت ادامه خواهد داشت. 

وی در ادامه به تحصن دانشجویان در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: دو سال قبل هم همین مسئولینی که امروز دانشگاه  را تعطیل کردند، در برابر تحصن دانشجویان قسم جلاله خوردند که پیگیر خواسته‌های ما باشند و مشکلات دانشجویان را حل کنند. اما متاسفانه در طول ۲ سال گذشته  با وجود پیگیری‌های زیادی که انجام داده‌ایم و مکاتبات زیادی که با مسئولین داشته ایم؛ کمترین توجهی به خواسته‌های ما نداشته‌اند و فراموش کردند که به دانشجویان قول حل مشکلات آن ها را داده‌اند. 

 دانشجویان این دانشگاه طی ۲ هفته گذشته نسبت به روند مدیریتی این دانشگاه و عدم پاییندی وزارت نفت به استخدام دانش‌آموختگان این دانشکده اعتراض داشته، روز و شب گذشته هم مقابل نهاد ریاست جمهوری و وزارت نفت تجمع کردند.

 متفرق کردن با ماشین آب پاش؛ هدیه وزارت نفت به دانشجویان

 به دنبال تحصن مقابل وزارت نفت، حدود ساعت ۲۱:۳۰  شب گذشته مسئولان این وزارتخانه با هماهنگی شهرداری تهران و با ماشین‌های آبیاری معابر شهری اقدام به برچیدن چادرهای دانشجویان متحصن در مقابل ساختمان وزارت نفت کردند.

 متفرق کردن با ماشین آب پاش؛ هدیه وزارت نفت به دانشجویان
 

 علاوه بر تعطیلی کلیه کلاس‌های درسی دانشکده صنعت نفت آبادان، از دیشب سلف دانشگاه نیز در پاسخ به تحصن دانشجویان تعطیل شد. 

 
متفرق کردن با ماشین آب پاش؛ هدیه وزارت نفت به دانشجویان


به نظر می رسد مسئولین دانشکده صنعت نفت آبادان، به جای  پاسخگویی مناسب به مشکلات دانشجویان و تلاش برای حل آن ها، با تعطیلی کلاس های دانشکده و سلف دانشجویان، به دنبال افزایش فشار بر روی دانشجویان هستند. 

به گفته یکی از دانشجویان دانشکده صنعت نفت آبادان در ۲ هفته گذشته، بیش از ۳۰ نامه احضاریه شورای انضباطی به دانشجویان دانشکده ارسال شده است. همچنین فیلمبرداری از تحصن دانشجویان توسط مامورین حراست دانشکده،  ارسال نامه های تهدید آمیز به منازل دانشجویان، با هدف این بوده است که دانشجویان بترسند و از ادامه تحصن منصرف شوند. 

وی یادآور شد: این اقدامات در تصمیم دانشجویان این دانشکده موثر نخواهد بود و ما مصمم به ادامه اعتراضات خود تا حل مشکلات هستیم. 

متفرق کردن با ماشین آب پاش؛ هدیه وزارت نفت به دانشجویان


دانشجویان دانشگاه صنعت نفت امروز در دومین روز تحصن مقابل وزارتخانه با تشکیل زنجیره انسانی اعلام کردند تا تحقق مطالبات خود تحصن را ادامه خواهند داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.