شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶

افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

حضور کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تیم قهرمان جهان

یوسفی

"محمد حسین یوسفی" کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به عنوان مربی در تیم سپک تاکرای جمهوری اسلامی ایران حضور داشت که این تیم توانست مقام اول این دوره از مسابقات را کسب کند.

به گزارش مفدا کرمان، "محمد حسین یوسفی" کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به عنوان مربی در تیم سپک تاکرای جمهوری اسلامی ایران حضور داشت.

گفتنی است، این تیم توانست مقام اول این دوره از مسابقات را کسب کند.

"محمد حسین یوسفی" متولد ۱۳۶۰ در استان کرمان است و تحصیلاتش از مقطع تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس در رشته تربیت بدنی بوده است.

وی در گفتگو با خبرنگار مفدا کرمان ضمن بیان بیوگرافی ورزشی خود، گفت: هم‌زمان با راه اندازی رسمی رشته سپک تاکرا در ایران در سال ۱۳۸۲ من در تهران در مقطع کارشناسی تربیت بدنی مشغول به تحصیل بودم که با این رشته ورزشی کشورهای شرق آسیا آشنا شدم و همزمان در همان سال نیز این رشته در کرمان راه اندازی شد و  من به عنوان مسئول کمیته سپک تاکرا در استان کرمان منصوب شدم.

یوسفی در ادامه افزود: سال ۱۳۸۳ اولین اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی مالزی بود که به عنوان اولین و جوان ترین سرمربی تاریخ تیم های ملی در این تیم حضور داشتم.

وی افزود: سال ۱۳۸۴ نیز تیم ملی به مسابقات جهانی تایلند اعزام شدم که در آنجا نیز من به عنوان سرمربی در این تیم حضور داشتم و اولین مدال جهانی این رشته با کسب مدال برنز همراه بود، همچنین در سال ۱۳۹۰ نیز تیم کرمان به عنوان نماینده ایران در مسابقات کاپ فرانسه شرکت کرد که من به عنوان سرمربی در این تیم حضور داشتم و موفق شدیم مقام اول این مسابقات را کسب کنیم.

یوسفی در ادامه عنوان کرد: من در رشته سپک تاکرا اولین کتاب به نام "قوانین رسمی و بین المللی سپک تاکرا" را به چاپ رساندم و در حال حاضر به عنوان مسئول کمیته اموزش انجمن سپک تاکرای کشور و سرپرست تیم ملی امید ایران مشغول می باشم.

در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ سپک تاکرا در کشور تایلند نیز به عنوان مربی و آنالیزور تیم ملی حضور داشتم که تیم ملی در این دوره توانست با حضور ۳۰ کشور، صاحب ۲ مدال طلا، ۱ نقره و ۱ برنز در بخش آقایان و خانم ها شود. 

از دیگر فعالیت‌های ورزشی این کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمان می‌توان به به دبیر انجمن فوتوالی کشور، مسئول کمیته آموزش در این رشته ورزشی ساحلی، فعالیت از سال ۷۳ لغایت ۷۷ در تیم دوچرخه سواری استان، فعالیت در رشته والیبال از سال ۸۲ به عنوان مربی در استان، چاپ اولین کتاب فوتوالی کشور و دو کتاب در بخش سپک تاکرا ( آموزش و قوانین) به عنوان نویسنده و چاپ کتاب به عنوان ۷۰۰ تمرین والیبال (پاس پنجه و ساعد) اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.