دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷

دبیرخانه سی و سومین جشنواره ملی قرآن دانشجویان تشکیل شد

برگزاری مسابقات بخش آوایی در دومین روز جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن دانشجویان با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره در معاونت فرهنگی وزارت علوم فعال شده، گفت: ۲۷ دی حکم جشنواره سی و سوم از طرف رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به وزیر علوم زده می شود.

به گزارش مفدا، رشید جعفرپور، دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان با اشاره به میزبانی وزارت علوم برای برگزاری این جشنواره گفت: در این راستا روز چهارشنبه ۲۷ دی ماه اطلاق حکم جشنواره سی و سوم از طرف رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به وزیر علوم صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه به این ترتیب استارت اجرایی جشنواره سی و سوم زده خواهد شد، خاطرنشان کرد: طبق روال وزیر علوم حکم دبیری جشنواره را به معاون فرهنگی خود ابلاغ می کند و بر اساس آن یک سری احکام برای دبیران دیگر جشنواره صادر خواهد شد.

جعفرپور با بیان اینکه در این راستا آیین نامه اجرایی را اصلاح کرده ایم، اظهار کرد: آیین نامه را متناسب با شرایط وزارت علوم تغییر داده ایم و با نهایی شدن منابع جشنواره فرایند های اجرایی آیین نامه در دبیرخانه فعال شده است.

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به اشاره به برپایی جلسات گوناگون برای مکان جشنواره و چگونگی کم و کیف آن تصریح کرد: نحوه اجرا، کارهای کارشناسی و سایت جشنواره در این جلسات مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره سی و سوم در معاونت فرهنگی وزارت علوم فعال شده است، ادامه داد: در این راستا دو جلسه با معاون فرهنگی داشته ایم و در مورد کیفیت و سطح جشنواره به گفتگو نشسته ایم.

جعفرپور با اشاره به برگزاری جلسه با مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در رابطه با جشنواره سی و سوم افزود: در این جلسه قرار است در مورد تجربیات برگزاری جشنواره ملی مانند سطح داوری و نقاط قوت و ضعف بحث و گفتگو شود.

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، تاکید کرد: بر این اساس قرار است مرحله دانشگاهی جشنواره در بهمن ماه و هفته اول اسفند در همه دانشگاه ها برگزار شود. مرحله منطقه ای نیز اواسط اردیبهشت ماه در ۵ منطقه کشوری برگزار خواهد شد، بنابراین مرحله سراسری پایان شهریور ماه و مرحله ملی نیز اواخر آبان ۹۷ و همزمان با هفته قرآن و عترت دانشگاه ها برگزار می شود.

همچنین سرفصل رشته‌های سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در بخش‌های معارفی، آوایی، پژوهشی، فناوری، هنری و ادبی به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.