چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷

مدیران روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم گردهم آمدند

مفدا قم

مدیران روابط عمومی مراکز مختلف دانشگاه علوم پزشکی قم ظهر روز سه شنبه ۱۲ دی ماه طی نشستی با محوریت تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی گسترده نهمین جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گردهم آمدند.

به گزارش پایگاه خبری مفدا از قم، نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی مراکز مختلف دانشگاه علوم پزشکی قم با محوریت تاکید بر اطلاع‌رسانی گسترده نهمین جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی کشور ظهر روز سه شنبه ۱۲ دی ماه  در سالن جلسات علامه طباطبایی معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
در ابتدای این نشست، علی کاکایی قائم مقام مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی با اشاره به اینکه سال گذشته این جشنواره با کیفیت مطلوبی در سطح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: در دانشگاه علوم پزشکی قم ۵ هزار پرسنل و ۳۰۰ عضو هیأت علمی فعالیت دارند اما نزدیک به ۷۰ نفر آنها در این جشنواره شرکت کردند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از علت‌های استقبال پایین دانشگاه علوم پزشکی قم از جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عدم موفقیت در اطلاع‌رسانی بوده است؛ ۹۵۰ نفر در دانشگاه علوم پزشکی قم سامانه اداری دارند به همین علت باید علاوه بر مکاتبات اداری، از دیگر روش‌های اطلاع‌رسانی نیز استفاده کنیم تا پیام این جشنواره به همه افراد مرتبط برسد.
قائم مقام مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم از فعالیت هزار پرسنل بیمارستان شهید بهشتی در سه شیفت مختلف کاری یاد کرد و گفت: ظرفیت‌های هنری بسیاری در این دانشگاه داریم که باید به صورت ویژه از آنها استفاده کنیم و امیدواریم در بخش عمومی نیز بتوانیم شاهد مشارکت گسترده‌تر کارکنان، اساتید و جامعه پزشکی قم باشیم تا رقابت مطلوب‌تری را با دانشگاه‌های دیگر کشور رقم بزنیم.
وی ادامه داد: هر چند در سال گذشته و امسال محدودیت‌هایی از نظر اعتباری داشته اما با این وجود هدایای نقدی مطلوبی برای نفرات برگزیده استانی درنظر گرفته شده است و همچنین تقدیرنامه‌های دریافتی نیز در ارزشیابی سالانه مورد توجه قرار می‌گیرد.
کاکایی با بیان اینکه پوستر ویژه جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید در سطح دانشگاه علوم پزشکی قم تهیه شده است، مطرح کرد: استفاده از فضای مجازی و سامانه‌های پیامکی باید توسط روابط عمومی مراکز مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: خانواده جامعه پزشکی فقط کارکنان دانشگاه علوم پزشکی نیستند به همین علت درحال ارتباط با مجموعه‌های مختلف از جمله بیمارستان ولی عصر(عج)، تامین اجتماعی، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها هستیم تا بتوانیم در جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید حضور گسترده‌تری داشته باشیم.
همچنین، محمدصادق فریدی دبیر دانشجویی نهمین جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در قم با اشاره به اینکه رشته‌های هنری مختلفی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: اکنون کلاس‌های آموزشی مختلف در ۹ رشته ادبی و هنری ویژه دانشجویان در حال برگزاری است که در آینده نیز می‌تواند درآمدزایی دانشجویان را به دنبال داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه شرکت‌کنندگان دوره گذشته جشنواره از هنرهای تجسمی از جمله خوشنویسی، نقاشی، کاریکاتور، پوستر و عکاسی استقبال بیشتری داشته‌اند، گفت: بیش از ۳۰ نفر در بخش عکاسی و بیش از ۱۰ نفر در بخش پوستر شرکت کردند.
در پایان این نشست، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان اینکه باید برای حضور افراد شرکت‌کننده در دوره گذشته این جشنواره نیز برنامه‌ریزی لازم را دنبال کنیم، اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و معرفی جشنواره در قالب نشست‌های مختلف از مطلوب‌ترین راهکارها در حوزه اطلاع‌رسانی این جشنواره است که باید با مشارکت مراکز دنبال شود.
محمدرسول مهدوی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی قم برای هدایت افراد به سمت شرکت در نهمین جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تاکید کرد و گفت: توزیع فرم‌های خوداظهاری به منظور شناسایی استعدادها یکی دیگر از راهکارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
همچنین، لزوم شناسایی و تقویت استعدادهای دانشگاه علوم پزشکی در حوزه‌های مختلف هنری با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برپایی نمایشگاهی به منظور نمایش آثار اساتید و کارکنان و استفاده از بسترهای نوین اطلاع‌رسانی از جمله فضای مجازی دیگر مباحث مطرح شده توسط مدیران روابط عمومی مراکز دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست بود.
لازم به ذکر است، نهمین جشنواره فرهنگی کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کار خود را با اعلام فراخوان از ابتدای آذرماه آغاز کرده و تا ابتدای بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.