چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵

اعلام محورهای تولیدات آثار دانشجویان در رشته‌های تلخیص کتاب و تولید نرم‌افزار جشنواره قرآن

مرحله داوری جشنواره قرآن و عترت

محورهای تولیدات آثار دانشجویان در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور در رشته‌های تلخیص کتاب، تولید نرم‌افزار و کانال شبکه‌های مجازی از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها اعلام شد.

به گزارش مفدا، محورهای تولیدات آثار دانشجویان در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور در رشته‌های تلخیص کتاب، تولید نرم‌افزار و کانال شبکه‌های مجازی از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها اعلام شد.

با تایید و تصمیم دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، موضوعات پیشنهادی و محورهای تولیدات آثار پژوهشی در رشته‌های تلخیص کتاب، تولید نرم افزار و اپلیکیشن، کانال شبکه‌های مجازی( بخش فناوری) اعلام و مشخص شد که این محورهای تولیدات آثار دانشجویی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

در رشته تلخیص کتاب، موضوعات پیشنهادی، تلخیص و بازنویسی کتاب چهل حدیث امام راحل(ره) و تلخیص و بازنویسی آثار استاد شهید مرتضی مطهری(ره) و کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها به تایید رسید.

همچنین در رشته تلخیص کتاب، موضوع پیشنهادی تلخیص و بازنویسی آثار حضرت آیت الله جوادی آملی، کتاب مراحل اخلاق در قرآن به تایید دبیرخانه رسیده است که دانشجویان شرکت کننده در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور می‌توانند از این موضوعات ومحورها در رشته تلخیص کتاب، خلق اثر کنند.

در بخش فناوری و در رشته تولید نرم افزار و اپلیکیشن، محور و موضوع پیشنهادی تولیدات آثار دانشجویان، معارف و مهارتهای آموزشی، پژوهشی و ترویجی در حوزه فعالیت‌های قرآن و عترت است و همچنین در رشته کانال شبکه‌های مجازی، موضوع پیشنهادی و محور تولیدات آثار دانشجویان، شامل معارف و مهارت‌های حوزه تبلیغی و ترویجی در حوزه فعالیت‌های قرآن و عترت است.

در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور ، متسابقین در ۳۵ رشته در قالب ۶ بخش رقابت‌های خود را انجام خواهند داد.

مراحل دانشگاهی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن وعترت دانشگاهیان سراسر کشور  بنا به  تصمیمات داخلی دستگاه‌های ۸ گانه عضو شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، از آذر تا اسفند ماه جاری برنامه ریزی شده که طبق جدول زمان بندی وهماهنگی در اختیار دبیرخانه این شورا قرار گرفته است.

همچنین  مرحله نهایی و اختتامیه سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور که به میزبانی وزارت علوم برگزار خواهد شد، آبان ماه سال آینده در هفته قرآنی دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شده است که زمان بندی دقیق این برنامه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

 رشته مطالعاتی سبک زندگی اسلامی- ایرانی از جمله رشته‌هایی است که امسال در جشنواره سی و سوم بعنوان رشته جدید به جشنواره اضافه شده است. همچنین در بخش فناوری اطلاعات تولید اپلیکشین و ربات‌های قرآنی در فضاهای مجزای از جمله رشته‌های اضافه شده است.

در بخش آوایی، نیز برای جشنواره سی و سوم تغییر عنوان و رشته تحت عنوان رشته تواشیح و همخوانی قرآن کریم وجود دارد.

همچنین عنوان رشته تواشیح به تواشیح و همخوانی تغییر یافته است. همچنین رشته داستان‌نویسی به سه رشته داستان نویسی، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی تغییر پیدا کرده است. بخش ها نیز همچون گذشته بخش معارفی، آوایی، پژوهشی، هنری، فناوری و ادبی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.