چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:

نشست کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۸ تا ۱۰ بهمن در خزرآباد برگزار می‌شود

دومین روز از همایش کارشناسان قرآن و عترت وزارت بهداشت صالحی

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری نشست کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در خزرآباد ساری عنوان کرد: این همایش و همایش دانشجویان قرآن و عترت علوم پزشکی نیز که بهمن‌ماه برگزار می‌شود جنبه ترویجی و آموزشی داشته و برنامه‌های مورد نظر وزارت بهداشت به آنان ابلاغ می‌شود.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری نشست کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در خزرآباد ساری عنوان کرد: این همایش و همایش دانشجویان قرآن و عترت علوم پزشکی نیز که در اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود جنبه ترویجی و آموزشی داشته و برنامه‌های مورد نظر وزارت بهداشت به آنان ابلاغ می‌شود.

به گزارش مفدا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به تشریح فعالیت‌های قرآنی این وزارتخانه پرداخت.

وی با بیان اینکه تغییراتی در وظایف مرکز قرآن و عترت ایجاد شده است اظهار کرد: معاونت بخشی از وظایف اداره کل فرهنگی مانند کانون‌های مذهبی، نماز، نهج‌البلاغه، حجاب و عفاف و وشورای امر به معروف و نهی از منکر را به مرکز قرآن و عترت واگذار کرده است.
بحرالعلوم همچنین از برگزاری همایش قرآن، عترت و سلامت در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این همایش با همکاری دانشگاه‌‎ علوم پزشکی کاشان، فرهنگستان علوم پزشکی و به میزبانی وزارت بهداشت با هدف ارتقای فرهنگی قرآنی در نظام سلامت ۵ و ۶ بهمن‌ماه در کاشان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به تدوین برنامه‌های قرآنی وزارت بهداشت در سال ۹۷ به فراهم کردن مقدمات جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت پرداخت و عنوان کرد: آیین نامه برگزاری بیست و سومین دوره جشنواره توسط دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها در حال نهایی شدن بوده و در حال حاضر حدود ۹۰ درصد این آیین‌نامه آماده شده است.
بحرالعلوم ادامه داد: با توجه به اینکه امسال وزارت بهداشت میزبان جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور بوده و همچنین عدم تداخل جشنواره قرآن و عترت با جشنواره فرهنگی، پس از ابلاغ آیین‌نامه جشنواره به دانشگاه‌ها، ثبت نام از دانشجویان، کارکنان واساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی در روزهای پایانی دی‌ماه آغاز شده و احتمالا تا دو ماه به طول می‌انجامد.
وی با بیان اینکه برخی از رشته‌ها به جشنواره بیست و سوم اضافه و برخی دیگر از آن حذف می‌شود گفت: پس از برگزاری جشنواره بیست و دوم در شیراز از دانشجویان، کارکنان و اساتید نظرسنجی شده و بر اساس این نظرات تغییراتی در جشنواره اعمال می‌شود.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت یادآور شد: سال گذشته در شیراز ۵۰ هزار نفر از دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش‌های مختلف مسابقات حضور داشتند که سال آینده و در بیست و سومین دوره این جشنواره، تلاش این رقم به رشد قابل توجهی دست پیدا کند.
بحرالعلوم در گفت وگو با ایکنا با اشاره به روند روبه رشد شرکت‌کنندگان در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه سال گذشته گفت: ما از ۱۷ هزار نفر شرکت کننده، به ۲۵ هزار نفر و سپس به ۵۰ هزار نفر در سال گذشته رسیده‌ایم و پیش بینی می‌شود در جشنواره بیست و سوم که در دانشگاه‌علوم پزشکی گیلان برگزار می‌شود شرکت‌کنندگان به ۸۰ هزار نفر برسند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.