شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

مهلت نهایی کردن ثبت نام زائرین عتبات دانشگاهیان تمدید شد / نکات مهم و قانونی در مورد گذرنامه که ممکن است ندانید!

عتبات

زمان نهایی کردن ثبت نام زائرین اصلی و ذخیره هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان تا روز یک شنبه ۱۷ دی ماه در سایت لبیک تمدید شد.

به گزارش مفدا، تمامی زائرین اصلی و ذخیره هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان که تا کنون موفق به تکمیل ثبت نام خود نشده‌اند تا روز یکشنبه ۱۷ دی ماه سال جاری فرصت دارند تا ثبت نام خود را تکمیل کنند. 

  به همین منظور، پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره، در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نشانیwww.labbayk.ir  مراجعه و نسبت به نهایی کردن ثبت نام خود اقدام نمایند.

همچنین، داوطلبانی که قبلاً ثبت‌نام خود را نهایی کرده‌اند،نسبت به آماده کردن مدارک خود و تحویل به موقع آن طبق زمان بندی اعلام شده در دفترچه راهنما اقدام کنند.

لازم به توضیح است، زائرینی که در موعد مقرر نسبت به نهایی کردن ثبت نام خود اقدام نکنند به منزله انصراف ایشان از اعزام تلقی خواهد شد و از زائرین ذخیره جایگزین آنها می‌شود.

قوانین گذرنامه

گذرنامه یا پاسپورت ، یکی از مدارک شناسایی رسمی می باشد که از طرف دولت، برای اتباع یک کشور صادر می‌شود. داشتن گذرنامه، هم نشان‌دهنده‌ داشتن تابعیت آن کشور است و هم امکان درخواست اجازه‌ ورود به کشورهای دیگر و یا گذر از آن‌ها را به فرد می‌دهد.

اتباع ایرانی، برای دریافت گذرنامه خود بایستی به یکی از دفترهای پلیس+١٠ و یا مرکزهای پستی، فرم و پوشه‌ درخواست گذرنامه را تحویل گرفته و پس از واریز وجوه لازم به شماره‌ حساب‌های اعلام‌ شده، تکمیل برگه‌ها و آماده کردن مدارک لازم، آن‌ها را به باجه‌ گذرنامه‌ پلیس+١٠ تحویل دهند.

برای داشتن گذرنامه محدودیت سنی وجود ندارد و حتی نوزادان هم باید گذرنامه‌ جداگانه داشته باشند. اجازه‌ دریافت گذرنامه، بعد از بررسی مدارک صادرشده و گذرنامه، حداکثر بین سه تا ده روز بعد، از طریق پست به نشانی پستی متقاضی ارسال خواهد شد.گذرنامه‌ها با اعتبار پنج‌ ساله و غیرقابل تمدید صادر می‌گردند .

اعتبار گذرنامه( پاسپورت) برای سفر

در سفر توجه کنید پاسپورت شما به هنگام خروج از کشور بایستی حداقل تا ۶ ماه بعد از اعزام اعتبار داشته باشد.

گذرنامه (پاسپورت) دانشجویان مشمول خدمت

دانشجویانی که مشمول خدمت سربازی هستند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، با آوردن تعهدنامه و مدارک مربوطه و مراجعه به دفتر ستاد در استان محل تحصیل خود بدون سپردن وثیقه می‌توانند مجوز خروج از کشور دریافت کنند. این دسته از دانشجویان بعد از صدور مجوز خروج از کشور، باید با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به تهیه گذرنامه اقدام کنند.

ویزا

ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و نشان می‌دهد که دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می‌شوید.

در واقع در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است.

همچنین، ویزا توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای زائرین اخذ می شود و هزینه آن با هزینه کلی سفر محاسبه شده است.

گفتنی است، اعزام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از ابتدای بهمن ماه سال جاری آغاز و تا پایان اردیبهشت سال ۹۷ ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.