دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴

فعالیت بیش از ۵۰۰ نفر از دانشجویان همتایار سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تبریز طی امسال

همتایاران تبریز

۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌ علوم پزشکی تبریز در رشته‌های مختلف دانشگاهی، امسال به عنوان همتایاران سلامت، به ارایه مشاوره‌های مختلف به دانشجویان و کمک به کارشناسان مشاوره دانشگاه‌ها می پردازند.

به گزارش مفدا تبریز، ۵۰۰ همتایار دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تصویب طرح هایی در شورای مرکزی خود در حال اماده شدن برای پایش تمام و کمال دانشجویان دانشگاه خود از تمامی آسیب های روانشناختی و اجتماعی در طول ترم آینده و ایجاد اولین حرکت موج بزرگ نشاط علمی در دانشگاه خود هستند.

براساس آئین‌نامه گروه همتایاران سلامت روان دانشجویان" ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، هدف از تشکیل این گروه کمک به کاهش بروز و شیوع آسیب‌های روانی- اجتماعی، ترویج خدمات نیمه حرفه‌ای راهنمایی و مشاوره و بهره‌مندی از جریان بانشاط و پویای دانشجویی است.

 دکتر بهرام‌علی قنبری «مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت» و «رییس شورای سیاست‌گذاری سلامت‌روان دانشجویان وزارت بهداشت» در نخستین نشست آموزشی و توجیهی طرح همتایاران سلامت‌روان دانشجویان که در وزارت بهداشت برگزار شد،
با تأکید بر اهمیت اجرای طرح «همتایاران سلامت‌روان» در دانشگاه‌های علوم پزشکی، این طرح را در پیشگیری از بروز اختلالات روانشناختی و اقدام به خودکشی موثر دانست و با تأکید بر اهمیت نقش این افراد در اجرای پایش سلامت‌روان دانشجویان گفت: اهمیت و نقش این طرح در پیشگیری از اختلالات و مشکلات روانشناختی در بین دانشجویان بسیار زیاد و اجرای آن مورد تأکید وزارت بهداشت است.

"عرفان نظام دوست "دبیر همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن تشکر از همراهی همیشگی وحمایت های بی دریغ دکترصومی و دکترآقازاده رییس و معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه اعلام کرد: دکترصومی و دکتر آقازاده و سایرمسئولین دلسوز دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ابتدای تشکیل همتایاران تا اکنون از برنامه های همتایاران درحدتوان حمایت کرده اند. همتایاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ابتدای تشکیل تا کنون فعالیت های متنوع و گسترده ای داشته که با استقبال پرشور دانشجویان همراه بوده است.

وی در ادامه افزود: همتایاران فعال دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تلاشند تا با ایجاد فضایی شاد و سالم و ایجاد نشاط علمی و فرهنگ سازی در دانشگاه و در خوابگاه ها قدمی بزرگ در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی در میان دانشجویان بردارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.