یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰

گزارشی از اولین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال شرق+ نتایج

المپیاد ورزشی تربت حیدریه

نخستین دوره مسابقات ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال شرق کشور با حضور ۷ دانشگاه علوم پزشکی روز جمعه هفته گذشته در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد که در پایان این رویداد ورزشی یک‌روزه‏، نفرات و دانشگاه‌های برتر این المپیاد مشخص شدند.

به گزارش مفدا، نخستین دوره مسابقات ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال شرق کشور با حضور ۷ دانشگاه علوم پزشکی روز جمعه هفته گذشته در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد که در پایان این رویداد ورزشی یک‌روزه‏، نفرات و دانشگاه‌های برتر این المپیاد مشخص شدند.

مسابقات ورزش همگانی در رشته‌های دارت، فریزبی،طناب زنی، فوتبال دستی و روبیک برگزار شد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس میزبان دانشگاه‌های علوم پزشکی اسفراین، بجنورد، بیرجند، تربت جام، تربت حیدریه، سبزوار، گناباد، نیشابور و وارستگان بود.

هدف از برگزاری مسابقات ورزش‌های همگانی در سطح دانشگاهی و کشوری جدا از بحث برگزاری مسابقات و رقابتی سالم،  ایجاد انگیزه و ارتقای روحیه نشاط و شادابی در میان دانشجویان و همچنین ترغیب و افزایش انگیزه آنها به امر ورزش است.

نتایج نخستین دوره مسابقات ورزش‌های همگانی دانشجویان علوم پزشکی منطقه شمال شرق کشور در رشته‌های مختلف به شرح زیر است:

رشته ورزشی دارت

مسابقات رشته دارت اولین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال شرق کشور طی یک روز با حضور ۵ نفر از ۵ شهرستان در سالن پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد که در پایان بعد از برگزاری ۱۰ مسابقه، نفرات اول تا سوم بدین شرح است:

رتبه اول: بهروز درخشان                         دانشگاه علوم پزشکی گناباد        رشته رادیولوژی

رتبه دوم: مسعود قورزایی                      دانشگاه علوم پزشکی مشهد         رشته بهداشت محیط

رتبه سوم: محمد متین نادری نژاد           دانشگاه علوم پزشکی سبزوار       پرستاری

رشته ورزشی روبیک

بعد از برگزاری ۵ مسابقه در رشته روبیک نفرات نخست تا سوم به شرح زیر اعلام شد:

رتبه اول: محمد ولوی                         دانشگاه علوم پزشکی مشهد             پزشکی

رتبه دوم: حسین حسن پور                 دانشگاه علوم پزشکی گناباد             پرستاری

رتبه سوم: سید جواد هاشمی               دانشگاه علوم پزشکی نیشابور        پرستاری

رشته ورزشی طناب زنی

این رشته ورزشی در یک روز با حضور ۶ نفر طی۶ مسابقه برگزار شد که نفرات اول تا سوم مشخص شدند

رتبه اول:  مصطفی هدایتی پور      دانشگاه علوم پزشکی سبزوار         پرستاری

رتبه دوم: امیرحسین پارساپور        دانشگاه علوم پزشکی مشهد          پرستاری

رتبه سوم: رضا شکرائی                  دانشگاه علوم پزشکی گناباد           پرستاری

فوتبال روی میزی

در رشته فوتبال روی میزی اولین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه شمال شرق کشور بعد از برگزاری ده مسابقه نتایج به شرح زیر اعلام شد:

رتبه اول: بیژن خلیلی و احمد ابراهیمی                    دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

رتبه دوم: علی عباس زاده و چراغغلی سالار             دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رتبه سوم, محمد معصومی و هادی شکری               دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

فریزبی

مسابقات رشته فریزبی این دوره از المپیاد بعد از برگزاری ده مسابقه در روز ۱۵ دی ماه به شرح زیر اعلام شد:

رتبه اول: محمد اردمه                                 دانشگاه علوم پزشکی گناباد                 بهداشت

رتبه دوم: ایمان سالاری                             دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه       اتاق عمل

رتبه سوم: محمد مهدی رئیس السادات   دانشگاه علوم پزشکی مشهد                    داروسازی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.