دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در زنجان ۲ برابر شده است

اهدا عضو

مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در زنجان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال‌گذشته دو برابر شده است.

به گزارش مفدا زنجان، رویا قهرمانیاظهار کرد: شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان در تلاش برای دادن زندگی دوباره به افراد نیازمند عضو از طریق گسترش فرهنگ اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی است.

مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه از آغاز سال تاکنون خانواده ۲۱ مرگ مغزی نسبت به اهدای عضو عزیزان خود رضایت داده‌اند، افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد افراد اهدا کننده عضو در ۹ ماهه سال‌گذشته  ۱۰ نفر بوده است، تصریح کرد: این آمار در سال‌جاری افزایش بیش از دو برابری داشته است.

قهرمانی با اشاره به اینکه در سال‌جاری بیش از ۷۰ مورد ارگان عضو اهدا شده است، ادامه داد: بیش از ۱۰۰ نسوج نیز در سال‌جاری از این بیماران اهدا شده است.

مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به مراحل جذب عضو از افراد مرگ مغزی شده، عنوان کرد: تیم شناسایی در بخش‌هایی که احتمال وقوع بیماران مرگ مغزی وجود دارد، حضور یافته و این موارد را به این شبکه معرفی می‌کند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه پس از اطلاع شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضا، گروهی برای بررسی وضعیت مرگ مغزی افراد در مراکز درمانی حضور می‌یابند، عنوان کرد: پس از تایید گروه وارد مصاحبه شده و سعی در جلب رضایت خانواده‌ها دارد.

مسؤول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه پس از رضایت خانواده‌ها بیمار به تهران اعزام و در بخش آی سی یو بستری می‌شود، عنوان کرد: کمیسیون پزشکی متشکل از چهار عضو سرشناس تشکیل و اگر نظر حتی یک پزشک مبنی بر عدم مرگ مغزی باشد، فرآیند اهدای عضو اتفاق نمی‌افتد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.