دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵

منابع آزمون رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت اعلام شد

برگزاری آزمون قرآن و عترت.سبزوار

منابع آزمون رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه بخش معارفی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور مشخص و اعلام شد.

به گزارش مفدا، منابع آزمون رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه بخش معارفی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور مشخص و اعلام شد.

از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، منابع آزمون رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه بخش معارفی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور تایید و مورد تصویب اعضای دبیرخانه قرار گرفت.

این منابع آزمون به صورت تفکیکی برای مرحله دانشگاهی، مرحله منطقه‌ای، مرحله کشوری و  مرحله نهایی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور در نظر گرفته شده است و شرکت‌کنندگان بخش معارفی رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه می‌توانند با مطالعه این منابع آزمون، خود را برای حضور در جشنواره آماده کنند.

منابع آزمون مرحله دانشگاهی جشنواره سی و سوم قرآن و عترت دانشگاهیان کشور در رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه شامل کتاب سیری در نهج البلاغه نوشته استاد شهید مرتضی مطهری، نشر صدرا ( فصل‌های مقدمه،۱،۵، ۶و ۷، نشر صدرا) و با قابلیت دانلود از اینترنت و همچنین متن و ترجمه خطبه ۸۳ نهج‌البلاغه معروف به خطبه غراء با ترجمه مرحوم استاد محمد دشتی(ره) است.

همچنین در مرحله منطقه‌ای سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور،  منابع آزمون رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه شامل کتاب سیری در نهج‌البلاغه اثر استاد شهید مرتضی مطهری، نشر صدرا( کل کتاب) با قابلیت دانلود از اینترنت می‌باشد.

منابع آزمون مرحله کشوری جشنواره سی و سوم قرآن و عترت، در رشته آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه شامل کتاب پیام امام امیرالمومنین(ع)، تالیف آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی‏، جلد سوم، نشرت دارالکتب الاسلامیه، شرح خطبه‌های ۶۱، ۶۴، ۶۸،۶۹، ۷۰، ۷۱، ۷۳، ۷۹ و ۸۱ با قابلیت دانلود از اینترنت است.

همچنین منابع آزمون مرحله نهایی جشنواره ملی سی و سوم قرآن و عترت دانشگاهیان کشور، شامل کتاب پیام امام امیر المومنین(ع)، تالیف آیت الله العظمی مکارم شیرازی، جلد سوم، نشر دارالکتب الاسلامیه ( شرح خطبه‌های ۷۰ تا پایان خطبه ۸۳) ، صفحه ۱۴۷ تا صفحه ۴۶۰ با قابلیت دانلود از اینترنت می‌باشد.

در سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور که مرحله نهایی آن به میزبانی وزارت علوم سال آینده برگزار می‌شود، متسابقین در ۳۵ رشته در قالب ۶ بخش رقابت‌های خود را انجام خواهند داد.

مراحل دانشگاهی سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن وعترت دانشگاهیان سراسر کشور  بنا به  تصمیمات داخلی دستگاه‌های ۸ گانه عضو شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها، از آذر تا اسفند ماه جاری برنامه ریزی شده که طبق جدول زمان بندی وهماهنگی در اختیار دبیرخانه این شورا قرار گرفته است.

همچنین مرحله نهایی و اختتامیه سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور که به میزبانی وزارت علوم برگزار خواهد شد، آبان ماه سال آینده در هفته قرآنی دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شده است که زمان بندی دقیق این برنامه‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

 رشته مطالعاتی سبک زندگی اسلامی- ایرانی از جمله رشته‌هایی است که امسال در جشنواره سی و سوم بعنوان رشته جدید به جشنواره اضافه شده است. همچنین در بخش فناوری اطلاعات تولید اپلیکشین و ربات‌های قرآنی در فضاهای مجزای از جمله رشته‌های اضافه شده است.

در بخش آوایی، نیز برای جشنواره سی و سوم تغییر عنوان و رشته را تحت عنوان رشته تواشیح و همخوانی قرآن کریم داریم.

همچنین عنوان رشته تواشیح به تواشیح و همخوانی تغییر یافته است. ضمن این که رشته داستان‌نویسی به سه رشته داستان نویسی، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی تغییر پیدا کرده است. بخش ها نیز همچون گذشته بخش معارفی، آوایی، پژوهشی، هنری، فناوری و ادبی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.