دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰

در دهه مبارک فجر

۲۲۴ دانشجوی دختر دانشکده علوم پزشکی بهبهان در دو بلوک خوابگاهی اسکان می‌یابند

ساخت خوابگاه دانشکده علوم پزشکی بهبهان

۲۲۴ نفر از دانشجویان دختر دانشکده علوم پزشکی بهبهان، با آماده سازی دو بلوک خوابگاهی ۱۶ واحدی که دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسند، اسکان داده می‌شوند.

به گزارش مفدا، تعداد ۶ بلوک خوابگاهی ۱۶ واحدی از سوی دانشکده علوم پزشکی بهبهان برای اسکان ۶۷۲ نفر از دانشجویان پسر و دختر این دانشکده در سال ۹۲ از سازمان مسکن و شهرسازی تحویل گرفته شده است که دو بلوک خوابگاهی آن، دهه مبارک فجر آماده بهره برداری و اسکان دانشجویان دختر خواهد شد.

البته یکی از این بلوک های خوابگاهی که برای اسکان پسران در نظر گرفته شده بود، با ظرفیت ۱۱۲ نفر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

موقعیت جغرافیایی این بلوک‌های خوابگاهی دخترانه و پسرانه  در مجمع خوابگاهی شهید دکتر مجید بقایی قرار دارد. این ۶ بلوک خوابگاهی که به صورت نوساز بوده  از سازمان مسکن و شهرسازی به صورت تقسیطی خریداری شده است که باید از  محل پرداخت دانشجویی و اجاره بهای دانشجویان، اقساط آن پرداخت شود. در جلسات هیات امنای دانشکده مصوب شد که در آمد حاصل  از هزینه خوابگاهی که دانشجویان برای اسکان پرداخت می‌کنند صرف پرداخت اقساط این واحدها شود.

هر کدام از این بلوک‌های خوابگاهی به نمازخانه، دستگاه آب تصفیه کن، اجاق گازدو شعله، کولرهای گازی، سیستم تهویه گرم و سرد، تخت وموکت، وسایل ورزشی و فرهنگی، مجهز است.

در هر یک از بلوک‌های خوابگاهی، ۸ واحد دوخوابه و ۸ واحد تک‌خوابه برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته شده است که این واحدهای دانشجویی در حال تکمیل و تجهیز وسایل و امکانات لازم است.

سازه‌های این واحدهای خوابگاهی از نوع اسکلت فلزی بوده و در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله دارای مقاوم و استحکام بسیار زیادی است چرا که این بلوک‌های خوابگاهی زیر نظر سازمان مسکن وشهرسازی ساخته شده است و همگی به لحاظ سازه‌ای ضد زلزله هستند.

برای تجهیز و تغییر کاربری این واحدهای خوابگاهی تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است. البته وزارت بهداشت قول مساعد برای تخصیص ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز این واحدهای خوابگاهی داده است.

تعداد دانشجویان دانشکده علوم پزشکی بهبهان ۵۰۰ نفر است که اگر زیرساخت‌های لازم برای توسعه خوابگاه‌ها در این دانشکده فراهم شود قطعا می‌توانیم تعداد رشته‌های درسی در این دانشکده را افزایش دهیم. از تعداد ۵۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل در این دانشکده حدود ۳۰۰ نفر از آنها خوابگاهی هستند و خوشبختانه نیاز ۱۰۰ درصدی دانشجویان برای اسکان آنها در خوابگاه‌ها برطرف شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.