چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵

وزیر علوم:

۲۰ دانشجو بازداشت هستند/ تا فردا باقیمانده دانشجویان آزاد می‌شوند

غلامی وزیر علوم

وزیر علوم گفت: در حال حاضر تنها ۱۵ تا ۲۰ دانشجوی دستگیر شده در اغتشاشات اخیر بازداشت هستند که تا فردا آزاد خواهند شد.

به گزارش مفدا، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره دانشجویان بازداشت شده در اغتشاشات اخیر کشور گفت: در مجموع تعداد کمی دانشجو در این اغتشاشات دستگیر شدند ضمن اینکه بسیاری از آنها آزاد شدند و با صحبت‌هایی که با وزیر اطلاعات و وزیر کشور داشتیم و نیز با دستور رئیس جمهور، امروز و فردا باقی مانده دانشجویان نیز آزاد می شوند.

وی با اشاره به اینکه جمع کل بازداشتی‌ها در سراسر کشور ۱۳۰ نفر بوده که تا این لحظه تنها ۱۵ تا ۲۰ نفر هنوز بازداشت هستند و باقی آنها آزاد شده‌اند، گفت: وزیر اطلاعات امروز قول داد که بازداشتی‌ها تا امتحانات آزاد شده و بتوانند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند.

وزیر علوم درباره اینکه آیا این دانشجویان ستاره دار می‌شوند یا نه، گفت: ما اصلاً دانشجوی ستاره‌دار نداریم، این برای زمانی بود که دانشجویان تحت نظر بودند اما کلاً این مسئله برداشته شده است.

غلامی درباره اینکه آیا پرونده‌ای برای این دانشجویان تشکیل شده و جزء سوابق آنها به شمار خواهد رفت، گفت:  اگر کسی جرمی داشته باشد و مدارک آن موجود باشد، پرونده ساخته می‌شود اما صرف این بازداشت برای کسی پرونده ساخته نخواهد شد.

به گزارش مهر، وی گفت: اگر دانشجویی وثیقه نداشته باشد با ضمانت یک نفر می تواند آزاد شود ما هم با دادستانی صحبت کرده‌ایم تا در این زمینه نهایت همراهی و کمک رسانی را داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.