پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴

طی دو سال گذشته

۲۸۷ خوابگاه دانشجویی با اجرای طرح اعتبارسنجی مورد ارزیابی و پایش قرار گرفتند

خوابگاه دانشجویی

۲۸۷ خوابگاه دانشجویی طی دو سال گذشته در طرح اعتبارسنجی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کردند و توسط تیم کارشناسان فنی و ارزیابان مورد پایش و ارزیابی قرار گرفتند

به گزارش مفدا، ۲۸۷ خوابگاه دانشجویی طی دو سال گذشته در طرح اعتبارسنجی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کردند و توسط تیم کارشناسان فنی و ارزیابان مورد پایش و ارزیابی قرار گرفتند.

طرح اعتبار سنجی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی با هدف رتبه بندی خوابگاه ها و تعیین کیفیت فنی خوابگاه ها بر اساس محورها، شاخص ها و چک لیست های تعیین شده اجرا شد.

طرح اعتبار سنجی خوابگاههای دانشجویی که برای خوابگاه های وقفی و ملکی اجرا می شود . در راستای اجرای این طرح سعی شده است از  نظرات و تجربه‌های مدیران دانشجویی مناطق دهگانه استفاده شود. برای اجرای طرح اعتبارسنجی هر خوابگاه دانشجویی از توانمندی و دانش مدیر دانشجویی دانشگاه مربوطه، کارشناس آی تی، کارشناس فنی، دبیر شورای صنفی مرکزی دانشگاه ها و رئیس اداره خوابگاه‌های دانشگاه‌ استفاده شده است.  اجرای طرح اعتبارسنجی خوابگاه‌های دانشجویی برای خوابگاه‌های ملکی و وقفی در نظر گرفته شده و شامل خوابگاه‌های استیجاری نمی‌باشد.

از ۲۸۷ خوابگاهی که مورد پایش و اعتبارسنجی قرار گرفته است، ۱۰۲ خوابگاه دانشجویی داخل پردیس دانشگاه ها و ۱۸۵ خوابگاه خارج از پردیس قرار داشتند و همچنین از تعداد ۲۸۷ خوابگاه که مورد ارزیابی و پایش قرار گرفتند  ۱۱۱ خوابگاه پسرانه و ۱۷۶ خوابگاه دخترانه بوده است. ضمن این که از این تعداد ۵۱ خوابگاه سوئیتی و ۲۳۶ خوابگاه غیرسوئیتی بوده است.

از تعداد ۲۸۷ خوابگاه که در طرح اعتبارسنجی خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی شرکت کرده اند، ۲۸ خوابگاه بین ۸ تا ۱۵ سال قدمت داشته و ۷۴ خوابگاه بین ۱۶ و ۲۳ سال عمر داشته و همچنی ۵۸ خوابگاه بین ۲۴ تا ۳۱ سال قدمت داشته اند. ضمن اینکه ۷۹ خوابگاه دانشجویی که مورد پایش و اعتبارسنجی قرار گرفتند بالای ۳۱ سال قدمت داشتند.

طرح اعتبار سنجی خوابگاه های دانشجویی در ۵ محور، ۶ معیار، ۱۴ چک لیست و ۸۴ شاخص اجرا می شود و خوابگاه های دانشجویی بر اساس این محورها، شاخص ها، چک لیست ها و معیارها امتیاز ونمره می گیرند. حداقل نمره ای که دانشگاه ها می توانند در این طرح بگیرند ۱۵ و حداکثر نمره یک هزار و ۴۴۸ است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.