شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳

در سال تحصیلی ۹۶-۹۵

۲۶۳ دانشجوی علوم پزشکی وام عتبات عالیات دریافت کردند

وام دانشجویی

۲۶۳ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ وام کمک هزینه سفر به عتبات عالیات دریافت کردند.

به گزارش مفدا، تعداد ۲۶۳ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ وام کمک هزینه سفر به عتبات عالیات را از طریق صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دریافت کردند.

هر یک از این دانشجویان علوم پزشکی برای  سفر معنوی و زیارتی عتبات عالیات مبلغ ۵ میلیون ریال کمک هزینه سفر به کربلای معلی را دریافت کردند.

وام عتبات عالیات که به عنوان یکی از وام های ضروری تخصیصی برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همه ساله از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعطا می‌شود با کارمزد ۴ درصد محاسبه می‌شود.

از ابتدای سال جاری تاکنون نیز تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای سفر معنوی و زیارتی عتبات عالیات از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت وام دریافت کردند که تعداد دقیق آنها در پایان سال مشخص و اعلام خواهد شد.

همه ساله دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با آغاز سال تحصیلی، وام‌ها و تسهیلات مختلفی دریافت می‌کنند که از جمله می‌توان به وام‌های ضروری عادی به دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته‏‎‏‏، مقطع دکترای عمومی و مقطع دکترای تخصصی و تخصص(‌دستیاران) و همچنین وام ضروری عتبات عالیات، وام تحصیلی، ودیعه مسکن و... اشاره کرد.

همچنین از جمله تسهیلات و وام‌هایی که همه ساله به دانشجویان علوم پزشکی اعطا می‌شود می‌توان به  وام تحصیلی مجرد، تحصیلی متاهل، تحصیلی سه برابر مجرد، تحصیلی سه برابر متاهل، مسکن مجرد، مسکن متاهل،  وام ضروری دوبرابر و سه برابر، ودیعه مسکن نخبگان تهران و سایر شهرها، وام بنیاد علوی برای دانشجویان مجرد و متاهل و حق اولاد اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.