شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰

در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی؛

مسائل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی بررسی شد

اجلاس معاونان

تعدادی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی که با حضور دکتر محمدرضا فراهانی معاون وزیر بهداشت در ستاد مرکزی این وزارت خانه برگزار شد به بیان مهم‌ترین مسائل حوزه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداختند.

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا، نهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۹ و ۲۰ دی ماه جاری با حضور ۶۵ تن از معاونان این دانشگاه ها و دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به میزبانی این وزارتخانه برگزار شد.

در خلال این اجلاس دو روزه که با هدف بحث و بررسی مسائل و مشکلات جاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی برگزار شد، تعدادی از معاونان دانشگاه‌ها به بیان مطالب و دغدغه‌های خود پرداختند.

دکتر مهران محسنی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بخشی از این نشست خواستار توجه بیشتر به مطالبات دانشجویی به ویژه در حوزه صنفی و رفاهی شد و بر ضرورت بازنگری در ساختار سازمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف جذب نیروی انسانی کارامد تاکید کرد.

دکتر شعبان سپهر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز خواستار برگزاری اجلاس‌های معاونان فرهنگی و دانشجویی با حضور روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی شد و گفت: تحقق این مطالبه تا اندازه زیادی می‌تواند به پیشبرد اهداف معاونان فرهنگی در دانشگاه‌ها کمک کند. وی همچنین پرداختن به اولویت‌های فرهنگی در ذیل چارچوب‌ها و ساختارهای موجود را امری ضروری دانست.

همچنین مهدی محسن‌زاده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گراش نیز ضمن اشاره به مشکلاتی که معاونان فرهنگی، دانشجویی و آموزشی در دانشکده‌های علوم پزشکی دارند، پیشنهاد کرد که مبلغ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی به ویژه در دانشکده‌های کوچک مورد  بازنگری قرار گیرد.

محمدرضا عرفانی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان هم در این نشست تفکیک معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزشی را در دانشکده‌های کوچک امری ضروری خواند و خواستار بازنگری در طرح انطباق شد.

دکتر فرید اعلایی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مراغه نیز کمبود اعتبارات و نیروی انسانی رو دو چالش پیش روی این دانشگاه در معاونت فرهنگی و دانشجویی خواند و بر ضرورت استانداردسازی خوابگاه‌های دانشجویی تاکید کرد.

دکتر جمشید محمدی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در سخنانی خواستار ملزم کردن معاونت‌های توسعه و آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای تخصیص بودجه کامل حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی شد و گفت: توسعه فضاهای ورزشی از جمله اقدامات ضروری است که باید برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد و در گام نخست منابع آن تامین شود.

دکتر عباس مجدی، معاون دانشکده علوم پزشکی سراب نیز خواستار در اولویت قرار گرفتن دانشکده‌های کوچک برای احداث خوابگاه‌های دانشجویی شد و گفت: حدنصاب ورود به جشنواره‌های دانشجویی برای دانشکده‌های کوچک نیاز به بازنگری دارد و باید تقلیل یابد.

دکتر فخرالدین شریعتمداری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک، تدوین بسته‌های تحول فرهنگی را از اقداماتی دانست که می تواند فضای فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ارتقاء دهد و بنابراین باید تهیه چنین بسته‌هایی را به بحث و بررسی گذاشت.

وی همچنین خواستار تغییر زمان جشنواره بین المللی سیمرغ به علت نزدیکی با تاریخ برگزاری امتحانات دانشجویان در اردیبهشت ماه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.