دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸

روز تربیت بدنی و ورزش بر همکاران تربیت بدنی و ورزش دوستان مبارکباد

روز ورزش و تربیت بدنی

روز تربیت بدنی و ورزش بهانه ایست تا به خود یادآور شویم برای بهتر زندگی کردن و تندرستی و بهره مندی از فرصتهایی که داریم از رخوت رها گردیم

روز تربیت بدنی و ورزش بهانه ایست تا به خود یادآور شویم برای بهتر زندگی کردن و تندرستی و بهره مندی از فرصتهایی که داریم از رخوت رها گردیم و اگر تا کنون نسبت به خویش بی توجه بوده ایم حتما با اراده ای محکم به سوی سلامتی و نشاط گام برداریم و از غافله شکوفایی و شادی باز نمانیم.
نامگذاری یک روز نمادیست که وقایع مهمی در تقویم زندگیمان ثبت می شود و ما باید آنها را باز نگری کنیم و روزهایی این چنین را همواره به خود یادآور شویم.
در جامعه ما زنان در عرصه های گوناگون رخ نموده اند و با درایت و اندیشه ای والا در پیشبرد اهداف شخصی و اجتماعی موفق هم بوده اند.آنچه که این پیروزی و تعالی را اوج می بخشد پویایی و توانا بودن زنان است ورزش آنان را از عواطف درونی انباشته شده ،رها می سازدو قدرت تفکر و طاقت آنها را افزون می کند.یعنی تاثیر ورزش هم به جسم و هم بر روح به نیکی هویدا می شود و از نظر روانی ،اخلاق ،اجتماع و معنویت باعث بالندگی زنان می شود.
زنان مظهر عاطفه، محبت و احساس هستند وقتی که این امتیازهای ارزشمند در سایه پویایی رشد کند بی تردید انسانی توانمند ، شاداب و امیدوار پدید خواهد آمد که می تواند بر دیگران تاثیری مثبت داشته باشد.

در علم پزشکی علاوه بر تجویز داروها و عملهای جراحی که در مورد بیماری‌های مختلف انجام می‌دهد، از ورزش نیز به عنوان ابزاری در جهت بهبود و سلامتی بیماران بهره می‌برد. بعضی از پزشکان در مواردی مثل کم‌خوابی ، کم کردن وزن و ضعف‌های عضلانی مثــــــل کمردرد، کسب هماهنگی‌های عصبی و عضلانی در بعضی از انواع فلج ، توان‌بخشی ، نداشتن اشتها ، داشتن اضطراب یا هیجانات روحی ، بی‌قراری‌ها ، افسردگی‌ها ، احساس پوچی و بسیاری دیگر از موارد ، بیمار خود را به ورزش کردن تشویق می‌نمایند. انجام انواع مختلف نرمش‌ها ، علاوه بر فواید جسمی فراوان ، بر مقابله با مشکلات عصبی و روانی نیز آثار مفیدی دارد.

 یکی از عواملی که باعث تنبلی افراد شده زندگی ماشینی امروزی میباشد بنابراین ورزش یکی از ارکان اصلی زندگی است که در تمام دنیا به این امر مهم توصیه شده و سعی شده در برنامه روزانه افراد حداقل 15 تا 20 دقیقه ورزش و حرکات ورزشی گنجانده شود ورزش روحیه انسان را شاداب و باعث شادی ونشاط و سلامتی می شود. ورزش تنشهای روانی را از بین می برد و اخمها را به لبخند تبدیل می نماید. کمتر کسی اهمیت ورزش در زندگی را انکار میکند. در طول تاریخ انسان هموراه به سلامتی جسم و روان می‏اندیشید؛ پس از همان نخستین دوره‏های تاریخ ، انسان سعی بر آن داشته تا تن و روان خود را ورزیده کند و راهی برای جاویدان ساختن خویش بیابد.
 

روانشناسان دریافته اند انجام حرکات ورزشی میتواند پس از روان درمانی و دارو درمانی سومین راه حل برای برای درمان افسردگی به شمار آیدورزش هم در مدت کوتاه و هم در طولانی مدت یک داروی ضدافسردگی مفید است..
دکتر آرترویدر روانشناس معروف آمریکایی در تحقیقات خود میگوید: عدم تعادل روانی بسیاری بیماران نتیجه عدم فعالیت حرکتی و ورزشی در دوران کودکی است. جونز در قسمتی از تحقیق خود دریافت پسرانی که از نظر قوای جسمانی ضعیف می باشند علاوه بر ضعف جسمانی دارای مشکلات روانی مانند احساس حقارت عدم توانائی تطبیق خود با دیگران می باشند. راویک و مک کی دریافتند دانش آموزانی که در مهارتهای حرکتی ضعیف می باشند اغلب خجول و گوشه گیر هستند و برعکس دانش آموزانی که از نظر مهارتهای حرکتی قوی می باشند دارای ویژگیهای برجسته بسیار نمایانی از نظر رفتار چون فروتنی، تدبیر، توجه و حس همکاری هستند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.