یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹

نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی رشته های علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد+عکس/ تاکید دکتر ایلامی بر ضرورت اجرای بسته تحول و نوآوری در آموزش

جلسه با اعضای هیئت علمی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست هم اندیشی با اعضا هیئت علمی رشته های علوم پایه این دانشگاه بر ضرورت اجرای بسته تحول و نوآوری در آموزش وزارت بهداشت تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست هم اندیشی با اعضا هیئت علمی رشته های علوم پایه این دانشگاه بر ضرورت اجرای بسته تحول و نوآوری در آموزش وزارت بهداشت تاکید کرد.

به گزارش مف دا، دکتر اورنگ ایلامی گفت: بسته تحول و نوآوری در آموزش در سال 94 ابلاغ و برای نخستین بار برنامه جامع آن در سال 95 عملیاتی شد.

وی با تاکید بر اینکه وجود تداخلات و اصول مشترک میان بسته های تحول و نوآوری در آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت های بهداشت و آموزش سبب بروز مشکلاتی در اجرای این طرح شد، تصریح کرد: شکل گیری نرم افزار الکترونیک در سیستم معاونت برنامه ریزی وزارت بهداشت موجب ثبت و بارگزاری تمامی فعالیت ها، اهداف و عملکرد های صورت گرفته در تمامی دانشگاه ها بوده است.

دکتر ایلامی ارتقاء سطح علمی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را از اصلی ترین و نخستین اولویت های معاونت آموزشی این دانشگاه دانست و ادامه داد: فعالیت و عملکرد معاونت آموزشی بسته به میزان عملکرد اعضا هیئت علمی و اساتید، سنجیده و در نرم افزار وزارت بهداشت ثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تطابق فعالیت های حوزه های مختلف آموزشی دانشگاه ها را با معیار های اعمال شده در بسته های تحول و نوآوری در آموزش وزارت بهداشت مورد اهمیت است، افزود: براساس رتبه بندی دانشگاه ها از نظر اعمال بسته های تحول و نوآوری در آموزش سهمیه های ویژه ای به دانشگاه ها تخصیص داده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به سه انحراف معیار و رتبه بندی دانشگاه ها در اجرای قوانین و ضوابط بسته های تحول و نوآوری در آموزش وزارت بهداشت به میزان زیر 30درصد، 30 تا 60درصد و بالای 60 درصد، ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به نسبت سال 95 از رشد سطح علمی مطلوب تری برخوردار بوده است که افزایش و ارتقا سطح علمی و آموزشی را با توجه به نیاز این مهم می طلبد.

مهمترین اهداف بسته های تحول و نوآوری در آموزش

وی نهادینه سازی رویکرد آموزش پاسخگو در نظام سلامت را از سیاست های کلان برنامه راهبردی حوزه آموزش عنوان و اظهار کرد: تامین و ارتقای محتوی آموزش سلامت با توجه به استاندارد ملی، طراحی و استقرار نظام نوآوری در آموزش سلامت، تولید و بومی سازی شواهد معتبر علمی برای ارتقا آموزش عالی سلامت و توسعه زیر ساخت ها و منابع از دیگر اهداف بسته های تحول و نوآوری در آموزش است.

دکتر ایلامی خاطر نشان کرد: افزایش سطح درآمد های پایدار در حوزه آموزشی دانشگاه ها موجب ارتقاء سطح علمی و افزایش ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان است.

ارتقاء سطح درآمد های پایدار با استفاده از ظرفیت بین الملل سازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ارتقاء سطح درآمد های پایدار دانشگاه را با استفاده از ظرفیت بین الملل سازی موثر دانسته و گفت: افزایش پذیرش دانشجویان متقاضی در رشته های مازاد یا خودگردان نقش بسزایی در صعود میزان درآمد های پایدار و در نتیجه ارتقا سطح علمی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دارد.

وی در پایان اذعان داشت: برگزاری کلاسی های آموزشی ویژه اساتید جهت پذیرش دانشجویان بین الملل، معرفی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به زبان انگلیسی در سایت ویکی پدیا و ایجاد سایت به زبان انگلیسی برای پر کردن فرم های پذیرش از فعالیت های انجام شده در راستای ارتقا درآمد پایدار داشگاه و اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش وزارت بهداشت است.

بر پایه این گزارش: نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی رشته های علوم پایه با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، رئیس دانشکده پزشکی و اعضای هیئت علمی در دفتر رئیس دانشکده پزشکی برگزار شد.

انتهای پیام/پردیس آقاکریمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.