یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت: چندصدایی در دانشگاه‌ها وجود دارد اما صدای برخی بلندتر است!

دکتر محمدرضا فراهانی

دکتر محمدرضا فراهانی با بیان اینکه چند صدایی در ابتدای دولت یازدهم در دانشگاه‌ها وجود نداشت، گفت: اکنون می‌توان گفت در دانشگاه‌ها چند صدایی وجود دارد اما قاعدتا صدای برخی بلندتر است.

به دنبال این هستیم که دانشگاه‌ها بتوانند در موضوع کرسی‌های آزاد اندیشی ورود کنند و اعلام کرده‌ایم که هر دانشگاهی باید در سال ۶کرسی آزاد اندیشی برگزار کند.

انجمن‌های اسلامی در دوران ۸ساله دولت‌های نهم و دهم انقطاع تشکیلاتی داشته‌اند و برخی حدود ۴تا ۸سال تعطیل شدند و فضای فعالیت نداشتند.

انجمن‌های دانشجویی تجارب انباشته خود را از طریق پیشینیان کسب می‌کنند و نسل به نسل این تجارب انباشته می‌شود اما انقطاع تشکیلاتی که برای این تشکل‌ها به وجود آمد موجب شد آمادگی انجمن‌های اسلامی از بین رفته و آمادگی تشکل‌هایی دیگر که در این سال‌ها فعالیت داشتند بیشتر شود و فضا برای آن‌ها باز شده و توانمندتر ظاهر شوند.

در حوزه‌های فرهنگی ما با پیچیده‌ترین موجود عالم یعنی انسان سرو کار داریم  و فعالیت‌ها معطوف به ایجاد تاثیر در مخاطب است بنابراین طراحی این فرآیندها و بررسی تاثیرگذاری آن و سنجش هزینه و فایده در این حوزه کار پیچیده‌ای است.

به نظر می‌رسد خرد ورزی و اندیشه‌گرایی و اندیشه ورزی نیز در دانشگاه‌ها و خصوصا نسل جدید که وارد دانشگاه‌ها می‌شوند ضعیف است و نظرات موجود سطحی و روبنایی است و نظرات بر اساس اندیشه و تفکر نیست و این نیازمند تقویت مطالعه و بنیان‌های معرفتی در نسل جوان و دانشجو است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.