سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳

هم اندیشی با رنگ و بوی فرهنگی و دانشجویی برگزار شد

هم اندیشی با رنگ و بوی فرهنگی و دانشجویی

به گزارش مفدا ارومیه؛ جلسه هم اندیشی معاونت فرهنگی و دانشجویی با تشکل ها، کانون ها و اعضای شورای صنفی روز یکشنبه ۱۷دی ماه با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئولین حوزه به همراه دبیران کانون ها، تشکل ها و نمایندگان شورای صنفی دانشگاه در ساعت ۱۰:۳۰برگزار شد

به گزارش مفدا ارومیه؛ جلسه هم اندیشی معاونت فرهنگی و دانشجویی با تشکل ها، کانون ها و اعضای شورای صنفی روز یکشنبه ۱۷دی ماه با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مسئولین حوزه به همراه دبیران کانون ها، تشکل ها و نمایندگان شورای صنفی دانشگاه در ساعت ۱۰:۳۰برگزار شد.

ابتدای جلسه با سخنرانی دکتر فیروزی آغاز شد، سخنانی با محوریت اصلی جلسه یعنی هم اندیشی بین کانون ها و تشکل های دانشگاه با مسئولین دانشگاهی به منظور بهبود شرایط و نیز اتخاذ تصمیمات و تدابیری جهت حل مشکلات؛ البته با توجه به فضای سیاسی این روزهای حاکم بر کشور  موضوع اطلاع رسانی ها و لزوم آگاهی بخشی درست به دانشجویان نیز از بخش های اصلی این جلسه بود .

در ادامه دبیران کانون ها، تشکل ها و نمایندگان شورای صنفی دانشگاه به ترتیب به بیان انتظارات و مشکلات پرداختند که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

سلدا سپهراد دبیر کانون دانشجویی سلامت رفتار با بیان اقدامات انجام گرفته در طی دوران فعالیت خود به بیان کاستی ها پرداخت و ظرفیت بالای دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برای فعالیت های بیشتر و بهتر را دلیل این مطالبه گری به حق دانست.

مریم عالیلو دبیرکانون محیط زیست نیز با بیان اقدامات انجام گرفته توسط کانون محیط زیست، انتظارات و مشکلاتی که کانون برای هرچه بهتر شدن با آن مواجه است را بیان نمود؛ دکتر فیروزی نیز ضمن تأیید این مورد از مسئولین مربوط برای همکاری های لازم جهت انجام کارها خواست تا حتی درصورت لزوم برای کارهایی مانند بازیافت از ارگان های دیگر به خصوص شهرداری ارومیه، دعوت به همکاری نمایند.

خبر ایجاد تشکل جامعه اسلامی نیز از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود. دبیر این تشکل، محسن نبوی دانشجوی رشته پزشکی، ضمن بیان اهداف و دلایل شکل گیری این تشکل، به لزوم آگاهی بخشی درست به دانشجویان به عنوان عضوی فعال و تحصیل کرده در جامعه پرداخته و بیان کرد: جامعه اسلامی در ضمن پایبندی به قوانین و با هدف حفظ ارزش های انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد یک فضای سیاسی اجتماعی سالم و در عین حال پویا در دانشگاه است .دکتر فیروزی نیز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای ایشان نکاتی در مورد لزوم آگاهی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان در این برهه حساس از زمان تأکید نمودند.

نمایندگان شورای صنفی خوابگاه های پسرانه شهید قلی پور ، شهید چمران وشهید اسماعیل زاده که در این جلسه شرکت داشتند با بیان گرفتاری ها و مسائلی که دانشجویان ساکن در آنها درگیرش هستند ،‌ خواستار تخصیص اعتبارات بیشتر و رسیدگی حداکثری شدند. دکتر فیروزی نیز ضمن پذیرش وجود کاستی ها و کمبود ها، به ارائه توضیحات و همچنین اقداماتی که در طی حضور ایشان به عنوان معاون فرهنگی و امور دانشجویی برای خوابگاه ها صورت گرفته پرداختند .

همچنین ایشان با قبول انتقاد های دانشجویان نسبت به مسئولین،‌ انتقاد هایی را نیز به دانشجویان وارد کردند، برخی دانشجویان خوابگاهی که به خاطر برخی بی توجهی ها و سستی ها بار مالی بسیار سنگینی بر دوش دانشگاه می گذارند، هزینه هایی که با رعایت اصولی ساده می توان به فعالیت های بهتری اختصاص داد .

دکتر فیروزی با بیان برخی اقدامات انجام شده در خوابگاه پسرانه شهید اسماعیل زاده و تجهیز بیشتر این خوابگاه ، از سرمایه گذاری در این بخش و رساندن خوابگاه ها به حد استاندارد ویژه دانشجویان و حتی پذیرش دانشجویان خارجی خبر داد .

وی افزود: هدف ما ارائه خدمات مناسب فرهنگی و دانشجویی به دانشجویان است؛ حتی در ماه های اخیر فضای بین خوابگاه های دخترانه بوستان وگلستان که محل انباشت نخاله های ساختمانی بود، با تدابیر اتخاذ شده و نیز هماهنگی و رایزنی های فراوان با شهرداری ارومیه که موجب کاهش هزینه ها شد، یک فضای سالم و امن ۶۵۰۰ متر مربعی، برای رفاه حال دانشجویان دختر در حال اجرا می باشد .

علیرضا جوزایی نایب دبیر کانون دانشجویی مفدا در ادامه جلسه بیان کرد: ارتباط بیشتر مسئولین با دانشجویان و مقدم دانستن توجیه برخی مسائل برای دانشجو به جای توضیح دادن های متعدد ضروری دانست و همچنین عدم وجود کلاس های توجیهی در هیچ زمینه ای برای دانشجویانی که سال ها در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تحصیل می کنند، گلایه نمود و ریشه بسیاری از مسائل و مشکلات دانشگاه را عدم آگاهی بخشی به دانشجویان دانست؛ دکتر فیروزی نیز با پذیرش این نقد ، از نمایندگان تشکل ها برای چندمین بار برپایی جلسات پرسش و پاسخ میان دانشجو و مسئولین درخواست نموده و قول دادند اگر در جلسه ای از ایشان دعوت شود، حتما حاضر شوند.

در ادامه جلسه نمایندگان تشکل های بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی نیز با صحبت های خود تنور جلسه را بیش از پیش داغ کردند، صحبت هایی که بیشتر رنگ و بوی سیاسی می داد و همراه بود با مسائل اخیر کشور که علی رغم اختلاف نظر های موجود بین این تشکل های محبوب دانشجویی، این دانشجویان به طور قاطع ناآرامی های اخیر را محکوم کرده و بر لزوم پایبندی به قانون و بیان مسالمت آمیز انتقاد ها و پیشنهاد ها ، تأکید داشتند .

در پایان جلسه نیز همه مسئولین حاضر ضمن تشکر از دانشجویان، پیگیری مطالبات را حق آنها دانسته و بر استمرار ارتباط بیشتر بین دانشجویان و مسئولین تأکید کردند.

علیرضا جوزایی – خبرگزاری مفدا – ۱۷ دی ماه ۹۶

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.