یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱

به همت انجمن علمی پزشکی رازی

افتتاحیه کارگاه تفسیر نوار قلب

IMG_20180121_075931.jpg

پنج شنبه ، ۲۷ دیماه ، در محل سالن آموزش بیمارستان رازی بیرجند ، کارگاه تفسیر نوار قلب به همت انجمن علمی دانشجویی پزشکی رازی و مرکزتحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و افتتاح بخش آموزش بیمارستان رازی با حضور رییس و معاونین دانشگاه ، پزشکان گروه قلب و جمعی از دانشجویان برگزار شد .

در ابتدای جلسه دکتر وجدان ، معاون توسعه دانشگاه با اهدا سلام و تهیات ، با اشاره به همزمانی افتتاح این سالن آموزشی با افتتاحیه کارگاه ، از پیگیری های خانم دکترازدکی ، معاون آموزشی بیمارستان رازی ، در جهت راه اندازی و تجهیز سالن و از دکتر_عابدی ، معاون آموزشی دانشگاه برای تامین اعتبارات آن تشکر کرد . 
وی از زحمات دکترقائمی ، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و  دکتر جوانمرد در انتقال بخش قلب به این بیمارستان و تحمل سختی ها و کمک های فراوانشان قدردانی کرد . دکتر وجدان از طرحهای آینده برای بیمارستان ، ازجمله فیزیوتراپی و بازتوانی قلب و تلاش جمعی بر ایجاد این امکانات تا انتهای سال خبر داد .
سپس دکترقائمی با اشاره به مزیت استفاده از نیروهای تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان رازی ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نچندان دور این بیمارستان به بیمارستان اول استان تبدیل خواهد شد و دیگر نیازی به اعزام بیماران به مشهد نخواهد بود . وی سپس به فعال شدن RCP بیمارستان از امروز و انجام چندین عمل اشاره کرد . دکتر_قائمی در ادامه افزود : " ما از انتقادات سازنده و راهگشا در تمام زمینه ها استقبال میکنیم و تمام معاونین نیز در جهت رشد و بهبودی فعالیت ها تلاش خواهند کرد " . وی در انتها به این نکته اشاره کرد که با تلاش های دکترعابدی و دکترکاظمی شاهد حضور رزیدنت قلب در بیرجند خواهیم بود .
سپس دکترعابدی از نگاه ویژه به بخش اموزش در #بیمارستان_رازی گفت و افزود : برای مرکز تعالی بودن دانشگاه باید سعی بر برند_سازی در بخش های مختلف دانشگاه و بیمارستان تاکید کرد و اصل این کار توسط دانشجویان خوش فکر در مسیری که اساتید ایجاد می کنند صورت میپذیرد . وی به تبدیل فعالیت ها به دانش پژوهی و پیاده سازی آن با کمک مرکز مطالعات معاونت آموزشی نیز اشاره کرد .
در ادامه دکتر ازدکی ، معاون آموزشی بیمارستان رازی با عرض سلام و خوش امد گویی با تشکر از دکتر_قائمی و دکتر وجدان از مسؤلان خواست تا برای رسیدن به ایده آل های آموزشی تلاش حداکثری داشته باشند .
دکترناصری ، معاون فرهنگی دانشجویی نیز در ادامه به تشکر از انجمن علمی دانشجویی پزشکی رازی بخصوص دبیر آن آقای صادقپور و مرکزتحقیقات قلب و عروق دانشگاه در برگزاری این کارگاه پرداخت .
دکتر مشرقی از بنیانگذاران بخش قلب و پزشکان قدیمی قلب و عروق ، به اشاره به این مطلب که ۳۰-۴۰% مراجعات اورژانس مربوط به قلب است ، به اهمیت ECG به عنوان یک مطلب پایه ای مهم اشاره کرد و از تفاوت شکل برگزاری این کارگاه و فواید آن گفت .
در انتها نیز صادق پور ، دبیر انجمن علمی دانشجویی پزشکی با تشکر از دکتر ناصری و مسؤلان بیمارستان رازی و مرکز تحقیقات قلب و عروق بر تداوم اینگونه برنامه ها و همکاری بیشتر مسؤولان در همه زمینه ها تاکید کرد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.