یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱

سومین جلسه هم‌اندیشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد

سومین لسه نهاد با معاونت/لرستان

امروز اول بهمن در سومین جلسه هم اندیشی نهاد و معاونت به مهمترین عوامل عدم تأثیرپذیری فعالیت‌های فرهنگی اشاره شد.

حاج آقا مرادیان مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه در این نشست گفت: برکت این جلسه به وجود اصلاح خطاهای ماست غرور و کبردر مسیر نداشته باشیم و این خطری جدی است. خطر این است که آدم فکر کند بداند در حالی که مسیر جهل را می‌پیماید.
وی در ادامه گفت: هدف این جلسه چطور بدانیم فعالیت فرهنگی‌مان اثرگذار است و چرا فعالیت‌های فرهنگی‌مان اثرگذار نیست؟
اولین عامل پوچ شدن فعالیت‌های فرهنگی‌مان خود ما هستیم و باورهایمان، ما اگر متولی امر فرهنگی باشیم ولی در اعتقاد و عمل باور دینی نداشته باشیم، اصل باور و عمل به آن مهم است، بحث دیگر تضاد در باورهاست، در حیطه مسائل فرهنگی دیدگاه‌هایشان در تضاد است، دیدگاه سکولار داشتن و اعتقاد به جدایی دین از سیاست یکی از آفت‌های جامعه ما در بعد کلان است و دیدگاه اومانیستی مخرب داشتن نیز مهم است.
باور به عدم تأثیرپذیری نیز یکی از مسائل مهم متولیان فرهنگی است، از بین بردن باور قدسی و الهی فعالیت‌های فرهنگی است.
ایشان ادامه داد: اصرار بر روش‌های غلط، تربیت جوانان در مسیر تقرب به خدا را به بیراهه برده است، تمام همت ما در مسیر دین‌دان کردن بچه‌ها به جای دین‌مداری آنهاست، عمل به دین مهم است، روی لذت بچه‌ها کار نکردیم، به لذت‌های مادی حلال بچه‌ها را ترغیب کنیم، قالب دین مهم است اما مشکل ما این است قالب‌محور شدیم.
دکتر شیخیان در ادامه با ذکر آیاتی از قرآن بر قلب سلیم داشتن تأکید کرد و گفت: نسلی داریم که با تربیت او مشکل داریم ، وی خواندن کتاب مفید "تربیت چه چیز نیست" عبدالعظیم کریمی را به حضار توصیه کرد.
وی در ادامه تأکید کرد: برخی از متخصان فکر می‌کند فرهنگ بخاطر پیچیدگی‌های خاصی که دارد قابل مدیریت علمی نیست؛ وظیفه ما آموزش نیست بلکه پرورش است. پتانسیل تربیت را خدا در وجود ما نهاده است.در حوزه فرهنگ یکی از عدم پیشرفت ما مشخص نبودن هدف است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.