سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در هفته تربیت بدنی چه می‌کنند؟

از صعود به کوه‌های نطنز و مسابقات خوابگاهی تا آمادگی برای حضور مقتدرانه در المپیاد

دکتر اسماعیلیان مدیر تربیت بدنی اصفهان

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از نواختن زنگ نشاط و سلامت به مناسبت هفته تربیت بدنی در این دانشگاه خبر داد و گفت: از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای این هفته صعود گروه کوهنوردی "آسو" به کوه‌های اطراف نطنز و برگزاری مسابقات خوابگاهی دارت است. وی همچنین از آغاز تمرینات تیم شطرنج دانشجویان علوم پزشکی اصفهان برای حضور در المپیاد خبر داد.

دکتر حسین اسماعیلیان در گفت وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ساعت هفت صبح روز گذشته به صورت مجزا از محل خوابگاه شهید خرازی و ردانی ویژه پسران و خوابگاه میلاد دختران در قالب این برنامه ورزشی مسیر دو کیلومتری تا محل دانشکده‌های خود را به صورت پیاده طی کردند که با اهدای بسته‌های فرهنگی و صرف صبحانه همراه بود.

وی از برگزاری مسابقه پیامکی ویژه هفته تربیت بدنی برای دانشجویان علوم پزشکی اصفهان خبر داد و گفت: سوالات مربوط به این مسابقه روی سایت معاونت دانشجویی دانشگاه قرار دارد و شرکت‌کنندگان با پاسخگویی به پنج سوال علمی و ورزشی در این مسابقه حضور پیدا می‌کنند و در پایان هفته تربیت بدنی به قید قرعه، جوایزی نفیس به برندگان اهدا خواهد شد.

صعود گروه کوهنوردی « آسو» به کوه‌های نطنز 

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از برگزاری برنامه صعود گروه کوهنوردی «آسو» ویژه دانشجویان دختر این دانشگاه به کوه‌های اطراف نطنز خبر داد و گفت: این برنامه کوهنوردی روز جمعه این هفته به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار می‌شود.

اسماعیلیان همچنین از  برگزاری مسابقات فوتبال بین دانشکده‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: این مسابقات از روز یکشنبه گذشته با رقابت ۱۰ تیم از دانشکده‌های مختلف آغاز شده که تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به امکانات رایگان استفاده از استخر برای دانشجویان دختر و پسر به مناسبت هفته تربیت بدنی گفت: در طول سال استفاده از  استخر برای دانشجویان با هزینه یکهزار تومان دایر می‌باشد اما به مناسبت هفته تربیت بدنی ترتیبی اتخاذ شدکه که دانشجویان از این امکانات به صورت رایگان استفاده کنند.

برگزاری مسابقات دارت در خوابگاه‌ها به مناسبت هفته تربیت بدنی

وی از برگزاری مسابقات دارت در خوابگاه‌های دانشکده‌های علوم پزشکی اصفهان به مناسبت هفته تربیت بدنی خبر داد و گفت: توسعه و ترویج ورزش‌ همگانی یکی از برنامه‌های مهم این دانشگاه است و خوشبختانه ما علاوه بر هفته تربیت بدنی در طول سال نیز برنامه‌های متعددی برای توسعه ورزش همگانی داریم. تمامی سالن‌های ورزشی خوابگاه‌های دانشگاه به تجهیزات و وسایل ایروبیک و بدنسازی مجهز است و عصرها این برنامه‌های ورزشی زیر نظر مربیان برگزار خواهد شد.

آغاز تمرینات تیم شطرنج دانشجویان علوم پزشکی اصفهان برای حضور مقتدرانه در المپیاد

وی به تمرینات تیم شطرنج دانشجویان علوم پزشکی اصفهان برای حضور مقتدرانه در مسابقات المپیاد ورزشی سال آینده خبر داد وگفت: این تمرینات از هفته گذشته در محل سالن شطرنج دانشگاه آغاز شده است.

اسماعیلیان با اشاره به اینکه امسال « روبیک» برای نخستین بار به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی همگانی در المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی اضافه خواهد شد، افزود: طی فراخوانی به دانشجویان علوم پزشکی اصفهان، حدود ۳۸ نفر برای فعالیت در این رشته همگانی ثبت نام کردند که کلاس‌های آموزشی وکارگاه‌های آماده سازی این رشته ورزشی بعد از پایان ثبت نام در دو بخش پسران و دختران برگزار خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به لحاظ سخت افزاری یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه فعالیت‌های ورزشی است

وی گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ۸ سال گذشته به لحاظ سخت افزاری و امکانات و تجهیزات ورزشی یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه فعالیت های ورزشی و پروژه‌های عمرانی- ورزشی بوده است و خوشبختانه این دانشگاه مشکلی به لحاظ امکانات زیربنایی و فضاهای آموزشی و ورزشی ندارد و برگزاری موفق دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر گواه این مدعاست و به جرات می‌توان گفت المپیاد اخیر در اصفهان از جمله المپیادهایی بود که با کمترین مشکل برگزار شد.

اسماعیلیان با اشاره به اینکه در همه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی امکانات ورزشی برای دانشجویان دختر و پسر مهیاست‏‏، خاطرنشان کرد: یک پروژه ورزشی نیز در حال احداث است که در چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین از برگزاری المپیاد درون دانشگاهی ورزش همگانی به منظور انتخاب تیم‌های دختران برای حضوری مقتدرانه در دومین دوره مسابقات همگانی خبر داد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به برنامه‌های صعود دانشجویان دختر و پسر  به صورت هر دو هفته یکبار خبر داد و گفت: علاوه بر برنامه‌های صعود به مناسبت هفته تربیت بدنی، بر اساس برنامه‌ تقویمی دانشگاه، صعود به کوه‌های اطراف اصفهان را به صورت هر دو هفته یک بار داریم.

برگزاری جشنواره ورزشی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت دهه فجر

اسماعیلیان همچنین از برگزاری جشنواره ورزشی ویژه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت دهه فجر خبر داد وگفت: این جشنواره از اواخر آبان ماه امسال با حضور ۶ هزار نفر از کارکنان و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بخش‌های مربوطه، در ۱۲ رشته ورزشی به صورت مجزا در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود که حدود سه ماه به طول خواهد انجامید.

وی بر لزوم توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد وگفت: برای توسعه ورزش همگانی در میان این اقشار برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته‌ایم.

تمامی امکانات ورزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای کارکنان رایگان است

وی با بیان اینکه تمامی امکانات و تجهیزات ورزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای کارکنان رایگان است، خاطرنشان کرد: همه روزه از ساعت ۴ عصر تا ۱۰ شب کلیه تجهیزات و فضاهای ورزشی از جمله سالن بدنسازی، سالن تنیس روی میز، سالن‌های مختص فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدمینتون، سالن ایروبیک برای کارکنان و فرزندان آنها رایگان است. علاوه بر این، استفاده از استخر مجهز و بزرگ ۵۰ متری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای کارکنان و فرزندان به صورت سانس آزاد تنها با مبلغ سه هزار تومان امکان‌پذیر است.

اسماعیلیان همچنین از برگزاری برنامه پیاده‌روی خانوادگی مختص کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به صورت فصلی خبر داد و گفت:  در فصل بهار پیاده روی خانوادگی با حضور خیل عظیمی از کارکنان برگزار شد اما تابستان امسال به دلیل تقارن با برگزاری المپیاد دانشجویان اصفهان این برنامه موکول به بعد از ماه محرم شده است و پیش بینی می‌شود حدود سه  هزار نفر در این پیاده‌روی شرکت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.