دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶

دکتر سید عابدین حسینی آهنگری :

پرستاری پیشه ی مقدسی ست

دکتر سید عابدین حسینی آهنگری

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان در پیامی، میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت.

به گزارش مفدا آبادان، "دکتر سید عابدین حسینی آهنگری" معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان در پیامی روز پرستار را تبریک گفت.متن پیام به شرح زیر است :

" بسم الله الرحمن الرحیم"

پیامبر اکرم (ص) می فرماید:

"هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، گناهانش پاک می شود".

بی تردید هر گاه نام پرستار بر زبان جاری می شود، نا خودآگاه یاد دشت داغ و سوزان کربلا و بیقراری حضرت زینب(س) در شب عظیم ترین حادثه ی تاریخ در ذهن جای میگیرد. اما حادثه ی سهمناک  دیگری نیز در شن های تفتیده ی خوزستان همراه با غرش تانک و هواپیماهای متجاوز دشمنی سفاک رقم خورد.

در این اتفاق پرستارانی از جنس فرشته، در هیئت زنان و مردان شجاع و مهربان، بی هیچ سلاحی در دست، به کمک مجروحان شتافتند و بسیاری از آنان جان شیرینشان را فدا کردند. ایثار و فداکاری دلسوزانه ی آن غیور مردان و زنان تا ابد چون تاج افتخاری بر تارک پرستاران میدرخشد.

پرستاری پیشه ی مقدسی ست، چرا که پرستاران رنج و مشقت کار فراوان را به جان میخرند تا از رنج بیماران بکاهند.

اینجانب ولادت با سعادت تجلی صبر و استقامت، دُرّ درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته صحنه کربلا، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را به تمامی پرستاران دلسوز و زحمتکش و دانشجویان آینده ساز این رشته تبریک و تهنیت عرض مینمایم و برای این عزیزان آرزوی سلامتی و استقامت میکنم. 

"دکتر سید عابدین حسینی آهنگری" 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.