شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۴

از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛

کارگاه پیشگیری از خودکشی برای مسئولین و انتظامات خوابگاه برگزار شد

گیلان

کارگاه پیشگیری از خودکشی برای مسئولین و انتظامات خوابگاه در دفتر مدیرت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش مفدا  گیلان، فهیمه سحری رئیس اداره مشاوره دانشجویی در حاشیه برگزاری کارگاه پیشگیری از خودکشی برای مسئولین و انتظامات خوابگاه بیان کرد:  دوره آموزشی پیشگیری از خودکشی  با تدریس  حسین احمددوست کارشناس ارشد مشاوره خانواده در راستای دستورالعمل کمیته مداخله در رفتارهای خودآسیب رسان  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مسئولین و انتظامات خوابگاه های دانشجویی دختران و پسران سطح شهر رشت برگزار  شد.
 رئیس اداره مشاوره دانشجویی افزود :  مسئولین خوابگاه  باید در شناسایی دانشجویان در معرض  آسیب کوشا باشند و همچنین  دانشجویانی را که نیاز به  دریافت مداخلات  درمانی دارند به واحد مشاوره خوابگاه‌ها  و یا به اداره  مشاوره دانشجویی ارجاع دهند.
سهراب خورسند مسوول خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیز  در ادامه افزود: لازمه  پیشگیری از رفتارهای خودآسیب رسان در جمعیت دانشجویی ساکن خوابگاه همکاری و تعامل موثر مسئولین و انتظامات خوابگاه با اداره مشاوره است. وی همچنین نسبت به برگزاری این دوره‌ها و ادامه این قبیل آموزش‌ها در آینده تاکید کرد.
گفتنی است: مباحث این دوره  شامل، تعریف خودکشی، انواع آن، شیوع شناسی،  ریسک فاکتورهای مهم  افراد در معرض خطر  و توضیحات در مورد دستوالعمل مربوطه با مشارکت فعال اعضا مطرح شد.

       

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.