چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸

اخبار سلامت در رسانه ها

پرستاران یکی از حلقه‌های موثر در زنجیره سلامت در کشور هستند/ نخستین اولویت دانشگاه علوم پزشکی پرداخت حق و حقوق پرسنل است

قزلباش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به جایگاه پرستاران در نظام سلامت گفت: پرستاران یکی از حلقه‌های موثر در زنجیره سلامت در کشور هستند.

به گزارش مفدا زنجان به نقل از موج رسا،پرویز قزلباش امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار با بیان اینکه پرستاران یکی از حلقه‌های موثر در زنجیره سلامت در کشور هستند، اظهار کرد: اجرای طرح تحول سلامت بدون همکاری و همدلی این قشر زحمت‌کش میسر نمی‌شد.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از برجسته‌ترین خدمات دولت تدبیر و امید است، عنوان کرد: رضایت‌مندی مردم از طرح تحول سلامت حاصل تلاش جامعه پزشکی و پرستاران بوده است.

قزلباش با اشاره به برنامه وزارت بهداشت در خصوص آموزش پرستاری بیان کرد: در بحث آموزش پرستاری کارهای خوبی انجام شده اما راه طولانی‌تری را در پیش رو داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه ارزش کار پرستاران قابل وصف نیست، ابراز کرد: تصویب ۱۴ رشته دکترای پرستاری، تخصصی کردن رشته پرستاری، تلاش در اجرای بسته‌های آموزشی نوآوری به ویژه دانشگاه‌های نسل سوم، توجه به افزایش مهارت‌های بالینی و جذب هیئت علمی مستقر در بالین از جمله اقدامات در حوزه پرستاری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه باید به بحث کیفیت در کنار ارتقا کمیت نیز توجه داشت، خاطرنشان کرد: در خصوص پرستاری سالمندی و nicu موافقت‌های اولیه اخذ شده که امیداریم کارها با سرعت بیشتری پیش برود.

قزلباش با بیان اینکه در برنامه درازمدت سعی داریم رشته‌های کارشناسی پرستاری را به شهرستانهای ابهر و خدابنده هدایت کنیم، گفت: به دنبال این هستیم تا در دانشکده پرستاری فضا را به سمتی ببریم تا دانشجویان به تحصیلات تکمیلی بپردازند.

وی با اشاره به مشکلات عمده حوزه پرستاری افزود: بیشتری مشکلات حوزه پرستاری مربوط به کمبود پرستار و تراکم و فشار کاری است، در استان زنجان نسبت پرستار به تخت ۱.۱ تا ۱.۲ بوده که در حد متوسط کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه پرستاران ما به خصوص در بخش اورژانس تحت فشار کاری هستند، اظهار کرد: نیازمند این هستیم تا توجه ویژه‌ای به قرار گرفتن پرستاران در بخشهای مختلف داشته باشیم.

وی با اشاره به قانون تعرفه‌گذاری پرستاری تصریح کرد: این قانون با در گذشته تصویب شده اما به مرحله اجرا در نیامده است.

قزلباش با تاکید بر اینکه نخستین اولویت ما در دانشگاه پرداخت حق و حقوق پرسنل بوده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی داشته و به همین میزان نیز طلبکار است و اگر بخشی از این منابع در اختیار ما قرار گیرد می‌توانیم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: سیاست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید بر پاک‌دستی مدیران و حفظ معیارهای اخلاقی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.