پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷

در حاشیه پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت صورت گرفت

بازدید دکتر فراهانی از خوابگاه در دست ساخت دانشگاه علوم پزشکی کاشان

بازدید دکتر فراهانی از خوابگاه های کاشان

دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عصر روز پنجشنبه ۵ مهرماه در حاشیه پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی، از خوابگاه در دست ساخت این دانشگاه واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان بازدید کرد.

به گزارش مفدا کاشان؛ دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عصر روز پنجشنبه ۵ مهرماه در حاشیه پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی، از خوابگاه در دست ساخت این دانشگاه واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان بازدید کرد.

در این بازدید که به همراه دکتر سید علیرضا طلایی مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر حمید رضا گیلاسی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دیگر مسئولان دانشگاه صورت گرفت، دکتر محمد رضا فراهانی از بخش های مختلف این خوابگاه از جمله بخش های تاسیسات، محوطه خوابگاه و اتاق های مختلف این خوابگاه دیدن کردند.

این خوابگاه که امروز مورد بازدید دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت قرار گرفت دارای پیشرفت ۹۵ درصدی است و  نصب تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و بخشی از محوطه سازی این خوابگاه، باقی مانده است.

این خوابگاه جزو  ۲۱ خوابگاه استاندارد دانشجویی است که به همراه ۲۰دانشگاه علوم پزشکی جز مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که درحال احداث است.

برآورد هزینه تجهیز این خوابگاه دانشجویی حدود ۸ میلیارد ریال است که طی مذاکرات انجام شده با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تامین اعتبار خواهد شد.

 به دلیل کمبود اعتبارات تا سال ۹۵ ساخت این خوابگاه متوقف شده بود و بخشی از سفتکاری آن انجام شده بود. در سال ۹۵ این خوابگاه در لیست خوابگاه‌های ۲۱ گانه مصوب وزارت بهداشت قرار گرفت و با تغییر نقشه به سوئیتی( مصوب معاونت فرهنگی) مجددا شروع به ساخت شد. اعتبار مصوب وزارت بهداشت برای حمایت از ساخت این خوابگاه ۳ میلیارد تومان است که مابقی توسط دانشگاه تامین شده است.

این خوابگاه در دو طبقه ساخته شده است و به صورت سوئیتی است. دو بال شمالی وجنوبی دارد که دارای سالن اجتماعات، سالن ورزشی، سالن مطالعه و فضاهای رفاهی است. سازه این خوابگاه از جنس بتن می باشد.

 این خوابگاه و بقیه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پردیس دانشگاه ساخته شده و در کنار دانشکده‌ها‏، بیمارستان اصلی دانشگاه و سلف سرویس و سالن ورزش واستخر دانشگاه است و علاوه بر هزینه‌های ساخت اولیه تا مرحله سفتکاری‏ و هزینه‌های طراحی وتغییر نقشه‏، دانشگاه بیش از ۴ میلیارد تومان تاکنون هزینه کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.