پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰

دکتر بحرالعلوم:

نخستین هدف مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، جذب حداکثری مخاطبان به فعالیت های قرآنی است

دکتر بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت

دکتر محمد مهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: اولین هدف این مرکز ، جذب حداکثری مخاطبان این وزارتخانه اعم از اساتید و دانشجویان است و آمارها نشان می دهد از دانشجویان حاضر در وزارت بهداشت ، چیزی کمتر از ۱۰ درصد نسبت به فعالیت های قرآنی ، واکنش مثبت نشان می دهند .

به گزارش مفدا، دکتر محمد مهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: اولین هدف این مرکز ، جذب حداکثری مخاطبان این وزارتخانه اعم از اساتید و دانشجویان است و  آمارها نشان می دهد از دانشجویان حاضر در وزارت بهداشت ، چیزی کمتر از ۱۰ درصد نسبت به فعالیت های قرآنی ، واکنش مثبت نشان می دهند .

محمد مهدی بحر العلوم عصر روز پنجشنبه ۵ بهمن ماه در سلسله نشست های تخصصی پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت : مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۸۷ توسط دکتر رحیم قربانی و شهید فیروزی تاسیس شد که سه هدف عمده را دنبال می کند .

وی افزود : اولین هدف این مرکز ، جذب حداکثری مخاطبان وزارت بهداشت اعم از اساتید و دانشجویان است ، آمار نشان می دهد از دانشجویان حاضر در وزارت بهداشت ، چیزی کمتر از ۱۰ درصد نسبت به فعالیت های قرآنی ، واکنش مثبت نشان می دهند .

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : دانشجویان این وزارت را به ۴ دسته تقسیم می کنیم ، گروهی که فعالان قرآنی هستند ، گروه دوم کسانی که جزو فعالان قرآنی محسوب نمی شوند اما نسبت به این فعالیت ها گرایش مثبت دارند ، گروه دیگر افرادی هستند که نسبت به این فعالیت ها بی تفاوت هستند و گروه آخر که درصد کمی دارند، مخالف فعالیت های قرآنی هستند .

بحرالعلوم تصریح کرد : موضوع دوم ، ارتقای کیفی فعالیت های قرآنی است یعنی اگر جایی فعالیتی به نام قرآن و عترت برگزار می شود ، از جهت اجرا و کیفیت آثار بهترین باشد .

وی ، تاثیرگذاری در جامعه مخاطب را مهم ترین هدف این مرکز دانست و بیان داشت : همایشی که به نام قرآن و عترت برگزاری می شود باید مخاطبان ، قبل و بعد از آن متفاوت باشند و تاثیری بر مخاطب گذاشته باشیم .

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد : در مرکز قرآن و عترت یک برنامه عملیاتی و یک برنامه ۵ ساله برای رسیدن به این اهداف داریم که سال ۹۶ ، سال دوم اجرای این برنامه بوده است .

وی با اشاره به برنامه ۵ ساله مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت : این برنامه در سه زمینه آموزشی ، پژوهشی و تبلیغی – ترویجی تعریف شده که سالانه به دانشگاه های علوم پرشکی اعلام شده و در پایان هر سال ، بر اساس آنها ، دانشگاه ها مورد پایش قرار می گیرند

بحرالعلوم گفت : در حوزه آموزشی سعی کردیم با تنوع دادن به انواع آموزش ها ، افراد بیشتری را به سمت فعالیت های قرآنی جذب کنیم .

وی ضمن اشاره به افزایش مخاطبان جشنواره قرآن و عترت خاطرنشان کرد : جشنواره قرآن و عترت که در قالب مسابقه و در ۳۰ رشته برگزار می شود ، آمار مخاطبان این جشنواره از ۴ سال گذشته تا بحال ، از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر به ۴۹ هزار و ۲۰۰ رسیده است .

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در رابطه با جشنواره بیست و یک و بیست و دوم قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور بیان کرد : در این دو سال ، افزایش شرکت ۴۱ درصدی در دانشجویان ، ۵۳ درصدی در استادان و ۱۵۵ درصدی در کارکنان را شاهد بودیم .

وی کسب ۴۲ رتبه در جشنواره ملی قرآن و عترت  را افتخار دانست و تاکید کرد: در جشنواره ملی قرآن و عترت که در بین دانشگاه های مختلف کشور برگزار شد ، رتبه هایی که کارمندان ، اساتید و دانشجویان وزارت بهداشت کسب کردند از ۴ رتبه در ۴ دوره اخیر به ۴۲ رتبه رسید که این برای ما یک افتخار بزرگ است .

بحرالعلوم در رابطه با طرح های جدید این مرکز گفت : مهارت های زندگی قرآنی ، ارتقای قاریان و حافظان دانشجویی ، آموزش ترکیبی قرآن کریم شامل حفظ ، قرائت و مفاهیم در قالب یک آموزشج جامع و مسابقات تیمی قرآنی از جمله طرح های جدید این مرکز است که در حال کارشناسی و اجرا هستند .

وی در رابطه با راهکار های ارتقا فعالیت های قرآنی خاطرنشان کرد : با طراحی جدید و فکر خلاق دانشجویان باید فعالیت های قرآنی را از حالت کلیشه ای سابق خارج و با استفاده از ظرفیت های روز و سلیقه های جدید ، ما به نسل جدید برویم ؛ نسل جوان اگر ببیند فعالیت های قرآنی مطابق با سلیقه های آنها تعریف شده است ، واکنش مثبتی نشان خواهند و موفق تر خواهیم شد .

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در پایان تصریح کرد : ما باید رابطه ای بین فرامین قرآن و علم پزشکی پیدا کنیم ، تفاوت نظرات در این زمینه بسیار زیاد است و هنوز یک تفاهم و توافقی در این زمینه به وجود نیامده است .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.