جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳

حجت الاسلام محمد علی رضایی اصفهانی:

تاثیر تغذیه حرام و حلال از مهمترین نظریه های علمی قرآن کریم به شمار می رود

حجت الاسلام اصفهاني

درآخرین نشست تخصصی پنجمین همایش قرآن، عترت و سلامت با عنوان " ضوابط و معیارهای اعجاز علم پزشکی در قرآن و احادیث " با اشاره به اقسام آیات علمی قرآن، در خصوص جلب توجه به موضوعات اندیشه ساز، بیان نکات علمی خلاف مشهور و چینش مراحل خلقت انسان مطالبی را بیان کرد.

به گزارش مفدا کاشان، حجت الاسلام محمد علی رضایی اصفهانی درآخرین  نشست تخصصی پنجمین همایش قرآن، عترت و سلامت با عنوان " ضوابط و معیارهای اعجاز علم پزشکی در قرآن و احادیث "با تاکید بر مصادیق اعجاز علمی در قرآن کریم، به چینش مراحل خلقت انسان بر اساس آیه ۱۲ سوره مومنون و آیه ۵ سوره حج اشاره کرد و گفت: تعبیر خلق، شفا بخشی عسل و همچنین چینش مراحل خلقت انسان از مصادیق اعجاز علمی به شمار می رود.

وی بر لزوم نظریه پردازی علمی بر اساس قرآن کریم اشاره کرد و افزود: تاثیر تغذیه حرام و حلال در بهداشت و درمان  از مهمترین نظریه های علمی قرآن کریم به شمار می رود.

حجت الاسلام رضایی گفت: اقسام آیات علمی قرآن را شامل اشارات علمی، شگفتی‌های علمی،اعجازهای علمی بیان کرد.

وی با تاکید بر اینکه ضوابط حدیثی اعجاز علمی باید مورد توجه قرار گیرد خاطر نشان کرد: بر اساس ضوابط حدیثی اعجاز قرآن سند روایت باید معتبر باشد، حدیث شخصی نباشد و محتوای مخالف قرآن و سنت قطعی و عقل و علم قطعی نباشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، مبانی سلامت شامل (هستی‌شناسی، انسان‌شناسی و حیات، معرفت‌شناسی ، ارزش‌شناسی)،  اهداف سلامت در قرآن وحدیث، اصول سلامت، روش‌های تأمین سلامت را از سرفصل های قرآن، حدیث و فلسفه طب عنوان کرد.

حجت الاسلام  رضایی ابعاد سلامت شامل معنوی، اخلاقی، اجتماعی اخلاق پزشکی را از  مولفه های نظام سلامت قرآن، حدیث وحوزه های جدید برشمرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.