دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸

افتخاری دیگر برای گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی ارومیه؛

کتاب استاد گروه معارف توسط کنگره آمریکا نمایه شد

دکتر رضا فیروزی

افتخاری دیگر از گروه معارف اسلامی برای دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، توسط دکتر رضا فیروزی از اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه کسب شد.

ب‍ه گزارش مفدا ارومیه؛ ‍افتخاری دیگر از گروه معارف اسلامی برای دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، توسط دکتر رضا فیروزی از اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه کسب شد.

کتاب انسان مدرن و سنت گرا، در آمدی بر انسان شناسی فلسفی توسط دکتر رضا فیروزی استاد معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به رشته تحریر درآمد.  این کتاب توسط  انتشارات  American Academic Research   کالیفرنیای آمریکا چاپ و توسط کتابخانه کنگره آمریکا نمایه شده است.

دکتر فیروزی بیان کرد: این کتاب یکی از کتب موٍثر در باره جایگاه انسان از منظر معرفت شناختی، هستی شناختی و انسان شناختی است.
وی افزود: در این زمینه ، نقطه نظرات برخی از بزرگان دیدگاه سنت گرایان مانند گنون، شوان  و سید حسین نصر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به علاوه سعی شده موشکافانه بررسی شود که چگونه انسان مدرن با بحران های جدی مواجه شده که به خاطر آن حقیقت او مسخ شده است.

گفتنی است دکتر رضا فیروزی استاد تمام گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد که موفق به احراز رتبه پژوهشگر برتر در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در بین گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور شده است.

وی که عضو کمیته معارف اسلامی شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، دارای دکتری فلسفه با گرایش انسان شناسی تطبیقی بوده و مدرس کارگاه‌های روش تدریس و ارزشیابی است و در حال حاضر مسئولیت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه را بر عهده دارد.

بی تردید یکی از عوامل مهم ارتقا و اعتلای علمی دانشگاه وجود اساتید و اعضای هیات علمی فرهیخته و تلاشگر در آن است  و گروه معارف اسلامی با ۴ عضو هیات علمی یکی از گروه‌های آموزشی موفق در سطح کشور محسوب می شود.

این موفقیت ارزنده را خدمت اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه و بویژه دکتر فیروزی تبریک عرض می‌کنیم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.