یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵

نگاه به دانشجویان باید عادلانه باشد/ ضرورت بروزرسانی اطلاعات مدیران و کارشناسان فرهنگی

کاکایی

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در چهارمین دوره توسعه مهارت ها و توانمندسازی مدیران فرهنگی و کارشناسان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به ضرورت شناخت، تسلط و بروزرسانی اطلاعات مدیران و کارشناسان فرهنگی در این حوزه بر لزوم توجه به نگاه عادلانه به دانشجویان در حوزه فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش مفدا، نخستین روز چهارمین دوره توسعه مهارت‌ها و توانمندسازی مدیران فرهنگی و کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز هشتم بهمن ماه در مجتمع فرهنگی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خزرآباد ساری آغاز شد.

امیر للگانی، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در بخشی از مراسم آغازین این دوره با اشاره به ضرورت روزآمدکردن مهارتهای مدیران و کارشناسان در حوزه فرهنگی، جذب حداکثری دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی را از مهم‌ترین اهداف فرهنگی دانست که باید در دانشگاه ‌های علوم پزشکی مورد توجه قرار گیرد.


وی با بیان اینکه ملاک مهم در سنجش وضعیت فرهنگی دانشگاه ها، نظرات خدمت گیرندگان این حوزه یعنی دانشجویان است، گفت: نگاه به دانشجویان به‌ویژه در حوزه فرهنگی باید همدلانه و مسوولانه باشد و از نگاه بالا به پایین در این حوزه باید پرهیز شود.


للگانی با بیان اینکه، در حوزه فرهنگی باید متفاوت از سایر حوزه‌ها بیاندیشیم، نحوه برخورد مسوولان در این حوزه را در جذب و دفع دانشجویان موثر خواند و عنوان کرد: فناوری روز دنیا در حوزه‌های مختلف از جمله رسانه‌های اجتماعی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است که تسلط و عقب نماندن از این تحولات در گرو بروز آوری مدیران و کارشناسان فرهنگی است.
وی با بیان اینکه نمی‌توانیم تکنولوژی‌های جدید را به صورت کامل طرد کنیم یا آن را تماما بپذیریم، گفت: شناخت کافی و بروز و جدید بودن اطلاعات مدیران و کارشناسان دانشگاه ها به منظور پاسخ به سوالات دانشجویان در این حوزه مهم و ضروری است.


للگانی با تشریح ساختار فعلی اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: هم اکنون عمده دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور دارای تشکل‌های اسلامی و سیاسی با گرایشهای مختلف هستند و باید نحوه رفتارمان با تشکل‌ها و اعضای آنان عادلانه و به دور از هر گونه شائبه ای باشد.
وی همچنین با اشاره به آیین نامه ها، اسناد و قوانین بالادستی و ظرفیت‌های این اسناد، خواستار توجه مدیران و کارشناسان فرهنگی به این آیین نامه‌ها شد و گفت:اشراف، تسلط و اجرای بی کم و کاست این موارد برای تسهیل کار دانشجویان و برطرف شدن ابهامات این حوزه باید در دستور کار مسوولان فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.