یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱

برگزاری سومین محفل از سلسله محافل هفتگی انس با قرآن کریم

image.jpeg

صبح شنبه چهاردهم بهمن ماه سومین محفل انس با قرآن کریم ، با حضور معاون پشتیبانی و توسعه، معاون آموزشی، معاون درمان و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ، جمعی از روسای دانشکده ها، اساتید ، کارکنان ، و باحضور پژوهشگر و حافظ کل قرآن آقای دکتر بهنام، در محل مسجد شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد .

  صبح شنبه چهاردهم بهمن ماه سومین محفل انس با قرآن کریم ، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، معاون آموزشی، معاون درمان و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ، جمعی از روسای دانشکده ها، اساتید و کارکنان  و  باحضور پژوهشگر و حافظ کل قرآن آقای دکتر بهنام، در محل مسجد شهدای گمنام  دانشگاه برگزار شد .
 طی این جلسه بخش اول جزء دوم قرآن کریم توسط سه نفر از قاریان دانشگاه به روش ترتیل تلاوت و سپس معنی و تفسیر آیات ۹۸ تا ۱۱۰ سوره کهف توسط دکتر بهنام جهت تدبر و عمل به کتاب وحی الهی خوانده شد.
 دکتر بهنام در بخشی از سخنان خود گفت : " از انسان هایی با طرز فکر غیردینی و پوسیده نمی توان انتظار رفتار اسلامی داشت که از کوزه همان برون تراود که در اوست . دین اسلام دینی است که افراط و تفریط را منع می کند و تند روی و تندخویی یا از سستی و کاهلی انسان ها را باز می دارد " .
دکتر بهنام در تفسیر این آیات گفت منظور از زیانکاران همان مشرکین هستند که نه در زندگی دنیا از اعمال خود بهره گرفتند و نه در آخرت به بهره خواهند رسید . وی در تبیین این آیات گفت کلمه فردوس به معنی باغ انگور و نخل است و وقتی کلمه نزل همراه فردوس می آید از آن جهت است که نعمات اخروی پس از دوزخ قابل وصف نیست وی در ادامه گفت خداوند برای نشان دادن وسعت کلمات خود گفته است اگر دریاها مرکب باشند و با آن کلمات خدا را بنویسیم آب دریا ها تمام می شود و اگر دریاهای دیگری فراهم آوریم آنها نیز پایان خواهد یافت اما تمام کلمات الهی نوشته نخواهد شد. وی در انتها گفت پیامبر خدا نیز مانند سایر مردمان یک بشر بوده است اما بعد انسانی و معنوی او بالاتر از بقیه بوده که برای امر وحی و پیغمبری بوده است .

 در ادامه نیز با حضور معاونین دانشگاه و اساتید ، مراسم ادای احترام به مقام والای شهدای گمنام دانشگاه انجام شد . 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.